Poslední turnaj Juniorů B se nesl v nádechu loučení

Jak jinak stylově zakončit sezónu, než pořádáním posledního turnaje v domácích Radlicích. Třešničku na náš oslavný dort nasadila přítomnost nám dobře známé ikony florbalového podsvětí, Karla Trnobranského, který se dnešního dne účastnil jako chlapec s píšťalou.

20160423 Jb Neratovice SokolovFbC Panthers vs. Florbal Neratovice

V prvním utkání nás čekali svižní kluci z Neratovic, a že to nebude zápas v rukavičkách, tušila i naše zdravotnice Anička Boháčová, která nás do utkání vyprovodila slovy: „Hlavně si tady nic neudělejte!“ Bohužel přání jsme nesplnili, neboť v polovině první třetiny jsme přišli o Reitmajera, kterému „vyskočilo“ a poté znovu „naskočilo“ koleno a ani jeho bolestný křik nepřiměl kluky s píšťalkou zakročit, načež následoval první inkasovaný gól zápasu. Na konci úvodní části jsme ještě dostali pověstného „šatňáka“ a mohli jsme si jen drbat hlavu, proč jsme inkasovali ze snad jediných dvou akcí soupeře.

V druhé třetině jsme dostali dárkové balení v podobě dvou přesilových her a v té druhé už konečně lovil balón i hostující gólman. Prosadil se kdo jiný než kapitán Pauček, který předvedl dostatečný důraz na brankovišti a zasunul odraženou střelu Tvrdka s pomocí všeho za ležícího brankáře a zároveň tak protrhl prokletí domácí haly, kde do té doby ani jednou neskóroval v ligovém zápase (počet utkání zde odehraných do této situace dosáhl čísla 7). Nicméně soupeř ještě stihl do konce druhé části opět navýšit náskok na rozdíl dvou branek.

Třetí třetina byla v o něco vyšším tempu než dosavadní počínání, pomalu začínaly odletovat jiskry od naleštěných zbraní a napadání jsme vytáhli až za mantinel. Jednoho takového důrazného výletu využil Štíbr, který vybojoval balón za bránou soupeře a předložil před bránu mocně řvoucímu Lávičkovi, který tak dopravil první kotouč do branky v této sezóně pod vlajkou Juniorů B. Následně jsme museli čelit oslabení, ve kterém jsme dostali gól, jenž odstartoval závěrečný nápor Neratovic. Hoši od Spolany nám dali v poslední třetině tři góly a tím v klidu rozhodli zápas. Na to jsme byli schopni odpovědět pouze zoufalým povypínáním některých „Neratovičáků“, což ještě na závěr trochu rozdmýchalo emoce.

Pauzu mezi zápasy hoši strávili hlavně testováním slušivých masek ve tvaru Koně Převalského, které obstarali špílmachři Štíbr s Paučkem, a také sledováním historické události, kdy kapitán chasníků z Neratovic pokořil metu jedné stovky bodů za sezonu a právem si vysloužil ovace neproduktivních Panterů.

FbC Panthers vs. Baník Sokolov

20160423 Jb Neratovice Sokolov koneZápadočeský Sokolov byl o něco exotičtější a florbalovější soupeř a zdálo se, že nám tato skutečnost vyhovuje. Od začátku utkání jsme drželi balónek na hokejkách a tlačili se neustále na polovinu soupeře. Střela začala střídat střelu, jenže v cestě jim stál bezchybně chytající sokolovský gólman. I přes územní a střeleckou převahu jsme do šatny šli s hlavou dole my, když jsme po dvou zbytečných chybách obdrželi dva fíky.

V dalším dějství jsme pokračovali v ostřelování sokolovské svatyně projektily, které měly různou podobu, od střel z kategorie žertů až po zakončení, která měla gólové parametry. Jenže zase ten gólman. Když už to vypadalo, že trenérskému duu Ptáčník-Turianský vypadají z nervového vypětí všechny bujné kadeře, konečně se trefil po krásné sóloakci Štíbr. Rázem jsme byli na dostřel, což nám vydrželo ale jen minutu. Do druhé sirény jsme opět dvakrát inkasovali a byli jsme zase na začátku.

Poslední třetina aktuální sezóny přinesla jediný gól, ale stále se bylo na co koukat. Kapitán Pauček, kterému odbíjely poslední juniorské minuty, jezdil po hřišti jak motorová myš a ostatní se také nenechali zahanbit. Frekvence našich střel se ještě o něco zvýšila, ale pořád to nekončilo v bráně, tedy té florbalové, protože házenkářská brána má naopak už oprýskaný lak od všech schytaných pokusů.  Po několikátém zaříkávacím tanci trenérů se šudlou z půlky trefil Baumruk, který již tradičně naskočil až do druhého zápasu, jelikož ráno odpočíval a napravoval životosprávu.

To byla ovšem poslední střela, která se dnes třepetala v síti. Marně jsme se pokoušeli přidat další gól, kdy ani Ježilovy pověstné lasery nebyly nic platné a po zmařené 100% šanci kapitána Paučka, která dostala trenéry do křečí, už byl opravdu konec celého festivalu spálených šancí. Kapitán Pauček se tak dojemně rozloučil s juniorkou a předává své žezlo svým nástupcům, kteří budou dále rozdávat florbalovou radost i bolest v dalších sezónách, které budou doufejme vždy o něco lepší než ta stávající. Díky chlapci!

FbC Panthers – Florbal Neratovice 2:6 (0:2, 1:1, 1:3) online
22. Pauček (Tvrdek), 26. Lávička (Štíbr)
FbC Panthers – Baník Sokolov 2:4 (0:2, 1:2, 1:0) online
16. Štíbr (Baumruk), 34. Baumruk (Štíbr)

Autor: Jiří Ptáčník