Mladší žáci B zakončili sezonu doma vybojovaným čtvrtým místem

Poslední turnaj končící sezóny jsme podobně jako před týdnem starší kolegové odehráli na domácí půdě v Radlicích.

20160424 MlziB Bucis Neratovice ChodovFbC Panthers B vs FC Bučis Team B
A podobně jako u nich jsme začátek prospali a Bučis šel okamžitě do vedení. Pak jsme konečně začali hrát a napadat. Soupeř nevěděl, kam dřív skočit, ale nám ne a ne padnout gól. Poté jsme z našeho náporu konečně vstřelili gól. A nezůstalo jen u jednoho. Gólově se rozjela mašina jménem Míša Petráň. Tato mladá puška a naděje Panthers si všechny soupeře vodila, jako kdyby byli namalovaní. A nezůstalo jen u gólu. Skvělou nahrávkou ze standartky našel Míša beka Dana Volfa a ten neuvěřitelným způsobem zavěsil. Měli jsme celkem komfortní náskok, ale v poslední minutě nás začal pro změnu točit soupeř. Bučis nemělo tolik šancí jako my, ale když nějakou přece mělo byl z toho vždy gól. Vyrovnávací gól jsme dostali vteřinu před koncem ze špatně odbráněné standartky.

FbC Panthers B vs Florbal Neratovice
Do druhého zápasu jsme šli s tím, že nás jakákoliv výhra posune na první místo ve skupině. Zápas jsme na útočné polovině začali svižně, ale dlouho nám trval návrat do obrany a tak jsme z brejku inkasovali první gól. Brzy na to jsme dokázali ze standartky odpovědět, kdy se krásnou střelou na zadní tyč prosadil kdo jiný, než Míša Petráň. Ale pak převzal otěže zápasu soupeř a jen díky Tomášovi v bráně jsme nedostali gól. Přesto jsme do poločasu gól dostali. Ve druhé části jsme nezlepšili naší hru směrem dopředu a soupeř měl díky tomu mnoho šancí. Nakonec jsme vyrovnali, kdy se po parádní akci ,,Já na bráchu, brácha na mě!,, prosadil mladší z bratrů Petráňů gólmanovi mezi nohy. Poté šli oba bráchové sami na branku, ale tentokrát jim prach zvlhl, a tak se ukázalo staré dobré pravidlo nedáš – dostaneš. 20 vteřin před koncem soupeř vstřelil vítězný gól.
FbC Panthers B vs Florbal Chodov black
Do posledního zápasu naší sezóny jsme vstoupili s takovým stylem, že jsem tomu ani sám nevěřil. Rychle jsme dali první tři góly a vypadalo to, že to bude snadný zápas snad i s nulou vzadu. Ale sotva jsem si vzpomněl na nulu hned jsme dostali gól. Poté svůj hattrick uzavřel Míša Petráň, opět po skvělé individuální akci. Ale nedokázali jsme odskočit, tak jako na začátku a soupeř nás začal dotahovat. My jsme se toho zalekli a úplně vypadli ze zápasu. Chodov tedy šel do jednogólového vedení. Poté jsme hráli bez brankáře a to se vyplatilo. Zápas v normální době skončil 6:6. Nájezdy pro nás moc slavně nedopadli, neboť z trojice Ďurda, Max, Vojta dal nájezd jen první jmenovaný. Zato soupeř dal všechny tři a zvítězil.
Díky klukům za celou sezónu, kdy mnohdy zahráli neuvěřitelné zápasy, ale ty se střídali s těmi slabšími.
FbC Panthers – Bučis Team 4:4
FbC Panthers – Florbal Neratovice 2:3
FbC Panthers – Florbal Chodov 6:7 po sn (o 3. místo)
.
Autor: Daniel Škvor