Junioři A potvrdili postup v Kostelci!

Poslední dvojkolo letošní juniorské sezóny bylo pořádáno v mírně exotickém Kostelci nad Černými Lesy. Na místní halu má mnoho krásných a nostalgických vzpomínek trenér Patrik Míka a tak po celou dobu našeho „pobytu“ obohacoval své posluchače vyprávěním těchto zkazek. Co se soupeřů týče, čekal nás nevyzpytatelný Start98 a opět a znovu pětičlenný tým domácího Mukařova.

13078307_10201523555526478_1724868248_o
První zápas ukázal, že místní povrch je zjevně starším sourozencem podlahy v Čakovicích a tak byli kluci nabádáni, aby pořádně přebrousili nože na svých sálovkách. Start98 na nás vletěl s překvapivě vytaženým presinkem, což nám dělalo mírné problémy a kupily se chyby a to především na naši obranné polovině. Kluci hráli i přesto stále koncentrovaně a po pohledné kombinaci druhého útoku nás do vedení dostal Martin Vacenovský. První třetina již více gólových momentů nenabídla a tak se po krátké pauze pokračovalo do druhé části, která se velmi podobala té první s tím rozdílem, že jsme pomalu ale jistě přebírali otěže zápasu pevně do svých rukou a Start byl odsouzen do pozice bránícího se týmu. Chyb ubylo, šancí přibylo a přišel i další gól. Poslední část nabídla otevřenější florbal, kdy na obou stranách bylo vidět několik momentů, které si zasloužily jak potlesk, tak někdy také údiv. Kličkováním Štercla (Start98) se nenechal zahanbit David Joukl, který se minimálně třikrát na něj nezvykle technicky prokličkoval přes celé hřiště až do solidní šance, které zůstaly bohužel nevyužity. Jeden gól jsme přesto ještě přidali a za stavu 3:0 pár minut před koncem bylo víceméně rozhodnuto. Nebyli by to však Panteři, kdyby nepřišla alespoň drobná komplikace a tak po zbytečném faulu Davida Šimůnka soupeř prolomil čisté konto v tomto zápase fantastického Jendy Kobzy, který svými zákroky podržel tým, když to bylo nejvíce třeba. Konečný výsledek tedy 3:1.

Před druhým zápasem jsme se jali posilnit v místním pivovaru, který by si zasloužil plné hodnocení, jelikož podnik těchto kvalit bych v menším městě úplně nečekal. Zde se role vypravěče chopil Martin Vacenovský a zrekapituloval k velkému veselí většinu historek z minulého pátku, kdy proběhlo Zakončení sezóny 2016. Některé historky by si zasloužily zapsat do historických análů týmu, jelikož by byla škoda ochudit o ně příští generace.

Druhý zápas byl oslavou celé sezóny, zodpovědných výkonů, postupu a zároveň také rozlučkou s hráči, pro které byla tato sezóna v juniorské kategorii poslední a které příští rok čeká již mužská kategorie. Jmenovitě se jednalo o Martina Vacenovského, Ondru Trnku řečeného Sovu a také Vašíka Mudruňku, který bohužel vinou zranění nenastoupil. Další minipříběh zápasu obstaral Zbyněk Tomiška, který si za cíl vytyčil předehnat svatebčana Lukáše Pokorného v kanadském bodování, k čemuž potřeboval 7 bodů. Kluci z Mukařova předvedli sympatický výkon, když první polovinu zápasu ovládli v poměru 2:1, ale poté se rozjela dobře namazaná mašina a začali jsme hrát náš florbal, který plodil gól za gólem, až se ciferník zastavil na čísle 12. Martin Vacenovský se rozloučil dvěma góly, když k hattricku neměl daleko, po gólu prahnoucí Ondra Trnka neproměnil nájezd, kdy došlo na má slova a z důvodu pohybu míčku dozadu nebyl vstřelený gól uznán. Zbyněk předvedl téměř nemožné a tak mu minutu před koncem chyběl poslední bod ke konečnému vítězství. Podpořen trenéry, který mu vyšli vstříc a lajnu mu namíchali asi jako v Barceloně Messimu se pokusil ukořistit poslední rozhodující bodík, což se mu však nakonec nepodařilo.

Junioři A jsou tak čtvrtým týmem Panthers, který si v letošní veleúspěšné sezóně vybojoval postup!!

13054673_10201523555206470_1198976561_o
Přidávám pár gratulací a statistik. Kanadské bodování ovládl Lukáš Pokorný se 38 body následovaný Zbyňkem Tomiškou se stejným bodovým ziskem, který však zaostává v počtu branek. Brankářské statistiky ovládl Jenda Kobza s průměrem 1,75 gólu na zápas. Největší hříšník a sběratel trestných minut je Lukáš Pokorný, kterému bylo jedno prvenství málo a tak ovládl i tuto statistiku.

Na závěr pár hezkých slov. Jako trenéři děkujeme celému týmu za fantastickou sezónu, kterou jsme završili kýženým postupem. Co je ale důležitější, většinu času jste dokázali pracovat tak, jak jsme po váš žádali. Předvedli jste, že na florbalové mapě je potřeba s Pantery počítat a pokud budete pracovat dále, potvrdíte to příští rok ve 2. lize! Zároveň bychom chtěli poděkovat základně fanoušků, složené zejména z rodičů a přítelkyň hráčů, která nás celou sezónu podporovala. Děkujeme a doufáme, že nám zachováte přízeň i pro příští rok. Přejeme končícím juniorům mnoho štěstí v mužské kategorii, kde se budeme potkávat už v roli spoluhráčů a věříme, že se neztratíte. A na závěr děkujeme také sami sobě, že jsme to s vámi v některých chvílích zvládli a nezbláznili se z toho. A abych nezapomněl, děkujeme Martinovi Vacenovskému, že nás zavezl domů. Díky Vaci, máš to u nás!

Díky všem a na letní přípravě sportu zdar a florbalu zvlášť!

FbC Panthers vs. FBC Start98 Kunratice 3:1
FbC Panthers vs. TJ Sokol Muařov 12:3