Starší žáci B nevyužili výhod domácí haly a sestupují

Poslední turnaj sezóny jsme odehráli na domácí hale v Radlicích. Jelikož se hrálo doma, přijeli jsme v nejsilnější možné sestavě (15 borců). No upřímně jeden člen vypadl, kdy účast na poslední chvíli odřekl asistent trenéra Lukáš Pokorný, skvěle ho ale po zbytek turnaje nahradil Zbyněk Tomiška, pro kterého to byla na lavičce Panthers premiéra.

20160416 StrZaciB Davle Vosy KolinFbC Panthers B vs FBK Davle 
Začátek zápasu jsme klasicky prospali a do vedení šel soupeř. Rychle jsme se ale dali do kupy a napadání soupeře přineslo kýžený výsledek v podobě gólu. Zbytek zápasu byl víceméně vyrovnaný, jen ten gól z naší strany nepřišel. Soupeř odskočil na klíčový náskok, který udržel i přes naší skoro minutovou hru bez brankáře, kdy jsme soupeře opravdu drtili. Naštěstí soupeř gól do prázdné branky nepřidal, ale přesto výsledek dopadl tak jak dopadl.

FbC Panthers B vs FBK Vosy Praha 
Náš druhý zápas – to bylo něco úplně jiného, než první zápas. Stejná zůstala jen naše nulová efektivita. Nicméně hra měla velmi vysoké tempo. Když jsme konečně dali nějaký ten gól, tak nás soupeř vždy dotáhl. Ke konci jsme odskočili na rozdíl jednoho gólu. A nemuselo být jen u toho. Ke konci měl obrovskou šanci Filip Hajžman, který ale trefil jen břevno. Jak moc je škoda, že Filip šanci neproměnil, o tom svědčí závěrečné počty v  tabulce. Každý v naší tabulce měl 3 body při různém skóre. Opět se ukázala smůla, která nás odsunula na na poslední místo v tabulce. Ke prvnímu místu nám chybělo sice pár gólů, ale ke druhému místu nám stačil dát jeden gól. Kdyby Filip proměnil svou šanci, mohlo být všechno jinak. Ale jak je známo na kdyby se ve sportu nehraje. Na tomto zápase si nejvíce cením zvýšeného výkonu týmu, který byl úplně jiný, než v prvním zápase.
FbC Panthers B vs FBC Kolín
Ve třetím zápase jsme začali hrát přesně tak, jak skončil druhý zápas. Důraz, agresivita, napadání a i góly přišly. Bohužel byly jen dva a na ty soupeř odpověděl. Ve druhé třetině pokračovala přestřelka z první třetiny. Pak se nám bohužel zranil Filip Hajžman a to jako kdyby borce zlomilo. Dostali jsme dva slepené góly na které jsme nedokázali zareagovat a soupeř postupně navyšoval skóre. Zbytek zápasu už za moc nestál, úplně jsme odpadli. Bohužel vezeme s posledního turnaje sestup.
Přesto díky klukům za celou sezónu a díky za druhý zápas a 1. třetinu třetího zápasu. Přes léto máme na čem pracovat.
FbC Panthers – FBK Davle 2:5
FbC Panthers – FBK Vosy Praha 3:2
FbC Panthers – FBC Kolín 7:14 (o 5. místo)
.
Autor: Daniel Škvor