Poslední turnaj sezony starších žáků A bez trenérů

Závěrečný turnaj starších žáků A začal v sobotních brzkých ranních hodinách zběsilým telofonováním na všechny strany. Hráčům chyběl trenér a byli z toho tak nějak vyděšení a překvapení. Těsně před zahájením zápasu rada rodičů rozhodla a vyslala na hráčskou lavici duo otců Šejvl – Žiška.

Rodičovské trenérské duo Žiška Šejvl

Rozestavení pětek jsme původně chtěli nechat na klucích, ale odpoveď „My pětky neznáme“ nás trochu zaskočila. Nicméně jsme si nakonec poradili.

Do prvního zápasu s Orkou jsme nastoupili celkem aktivně. Dařilo se rozbíjet zakládání útoku soupeře a v bráně nás podržel Adam Pěkník. Na závěr první půlky zápasu jsme se prosadili po střele z dálky. Druhá půle, už byla ale v režii soupeře, který nás zatlačil a několikrát při nás stálo i pověstné štěstíčko. Nakonec jsme zápas ubojovali vítězstvím 1:0 a tušili jsme, že to budou důležité body do tabulky.

Následující zápas nás probral a vrátil do reality. Hráči z Black Angels byli ve všech směrech jasně lepší – rychlost, důraz a souhra týmu byla na vyšší úrovni. I když my jsme jim většinu gólů darovali svým laxním přístupem ve vlastním velkém brankovišti. Bohužel hráči vůbec nepodrželi v bráně klečícího a tak trochu zoufalého Frantu Ježka. Střely ze dvou, tří metrů opravdu chytat nejdou. Utkání jsme zaslouženě prohráli 1:7.

Po dlouhém čekání na rozuzlení, kdy a s kým budeme hrát, jsme se dočkali. O třetí místo v turnaji jsme si zahráli proti domácím FC Bučis. První třetina nám vlila naději do žil, vyhráli jsme ji 2:0. Druhá třetina byla zase v režii soupeře a třetí byla vyrovnaná, ale padli jsme o gól. Opět jsme zaváhali několikrát před naší bránou, ale také jsme neproměnili několik stoprocentních šancí. Škoda, prohra 4:3.

Chtěli bychom ocenit týmové gesto Franty, který Adama nechal odchytat celé utkání, jelikož bylo jeho poslední v kategorii starších žáků.