Dobrý výkon nezkazily Mladším žákyním ani nepříznivé výsledky

Sobotní zápasy nám byly určeny na Zličínské hale, kde nás čekal větší počet zápasů.

20160416 MlZakyne BlackAngels NoveStraseci Herbadent TatranV prvním utkání proti nám nastoupil Black Angels, který byl odhodlaný hrát svoji hru. I když jsme na celém turnaji vstřelili první gól, bylo nám to k ničemu. Naše vypracované šance většinou končily na tyčkách soupeřovy svatyně. Soupeř pak dokázal ihned odpovědět a zcela ovládl zápas, když zároveň dokázal trestat naše chyby, které se hromadily jedna za druhou.

Druhým soupeřem nám byl celek Nové Strašecí, který se rád projevuje hlasitým jekotem. V první části se hrál vyrovnaný florbal, kdy jsme se přetahovali kdo povede, a až do stavu 3:3 to tak bylo vyrovnané. Pak nastala černá chvilka, kdy jsme nestihli nic a soupeř ukončil první část 6:3. Do druhé půle jsme nastoupili jako jiný tým. Začali jsme si tvořit nespočet šancí, ale ty jsme nedokázali proměnit v tížený gól. Soupeř měl více štěstí, kdy cokoliv trefil, byť i bekendem, tak to skončilo gólem. Začali jsme soupeře tlačit, podařilo se nám získat balon a Jana skórovala. Naše gólové odpovědi přišly trochu později, kdy jsme dokázali soupeři nasázet ještě několik gólů a korigovat tak skóre na konečných 11:8 pro soupeře. Chtěl bych pochválit Kačku za obětavost na hřišti.

Třetím soupeřem nám byl dobře hrající celek z Herbadentu. Zápas byl totožný s tím předchozím, kdy jsme začali sázet góly až na konci, kdy už mám chyběl čas na obrat v zápase. Útěchou nám může být vyhraná druhá část 6:4.

Jak se říká, to nejlepší na konec. V posledním zápase tohoto hracího dne a zároveň turnaje nás čekal celek ze Střešovic. První část se nám herně vůbec nepovedla, ale vůbec. Výsledek 2:5 pro soupeře nepůsobil dobře. Následoval mírný fén, kdy jsme si řekli, že budeme bojovat jako nikdy a ať máme na co vzpomínat u zítřejšího Superfinále. A výsledek se dostavil. Souboje se přiostřovaly, naše důraznější hra nesla ovoce.  Podařilo se nám dokonce zápas otočit v náš prospěch, kdy jsme ale vedli pouze o branku. Euforie na nás nabudila, ale soupeř toho dokázal využít a srovnat. Standartní situace soupeře před bránou, timeout soupeře přišel vhod, odpočinek, pokyn jak to zahrajeme a jdeme na to. Signál Tatranu nevyšel, Kačka dokázala vystihnout přihrávku, po které následovala její rychlá střela, která směřovala mimo bránu. Mohl to být gól a obrat v zápase, ale my byly spokojeni s cennou remízou a vyhranou 2. části 5:2. Výsledek a obrat z 2:5 na remízu 7:7  byl famózní.
Kromě první prohry, jsme vždy byli na dosah soupeře i když tomu výsledky neodpovídají.

Děkuji rodičům za podporu.

Elite Panthers – Black Angels 2:10
Elite Panthers – TJ Sokol Nové Strašecí 8:11
Elite Panthers – Herbadent Praha  9:11
Elite Panthers – Tatran Střešovice 7:7

Autor: Michal Rupa