Mladší žáci B i vinou losu hráli jen o udržení

V pozdních ranních hodinách jsme se vydali odehrát turnaj směr Benešov.

20160410 StrZ KutnaHora Kobylisy BenesovFbC Panthers B vs. FBC Kutná Hora
Když jsme se konečně všichni sešli v hale, mohli jsme zahájit náš první zápas. Proti nám stál soupeř, který svůj první zápas ve skupině vyhrál 3:0 (nesmírně důležitý prvek viz dále). Celý první poločas se nesl ve vyrovnaném duchu, ale šancí na obou stranách moc nebylo a když nějaké byly, brankáři si s nimi v klidu poradili. Pak ale přišel z naší strany špatný závěr, kdy jsme z rozmezí 30 sekund inkasovali dvě branky. Při prvním gólu jsme si nepohlídali tyčku a při druhém gólu soupeř vyslal nechytatelnou střelu z půlky, která ve vzduchu zaplavala a brankář Radek neměl nárok. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Měli jsme menší převahu, ale góly nepřicházely. Celý turnaj nám to prostě nelepilo. Soupeř pak dal zlomový gól na 3:0 a zápas vyhrál stejným poměrem jako svůj první zápas.

FbC Panthers B vs. Viking TJ Sokol Kobylisy B
Druhý zápas by měl být podle výsledků vyrovnaný. A to se i splnilo, zápas se nesl v podobném duchu jako náš první zápas, bohužel pokračovala naše neschopnost dát gól. Míček nám stále uskakoval z hokejek, ale i přesto jsme si nějaké šance vypracovali. Poté jsme prolomili prokletí a konečně dali gól, ale soupeř nám dal také gól a to hned dva. Poté hlavní trenér odešel během zápasu na toaletu a jako by z Matěje Ďuriny spadla nervozita, když tam momentálně trenér nebyl a vyrovnal. Zápas se dohrál do stavu 3:3. Jelikož jsme měli naprosto shodný počet bodů a i stejné skóre, musel rozhodnout slavný hod mincí, který nám nepřál a nemilosrdně nás poslal na poslední místo tabulky.
FbC Panthers B vs. SK Florbal Benešov II.
Do třetího zápasu jsme vstoupili bez ohledu na nešťastný los, ale opět při smůle v zakončení. I když jsme vedli zásluhou důrazu na brankovišti, opět jsme si nechali dát dva laciné góly. A opět pokračoval náš mírný tlak. Ale zase se projevila naše dnešní neschopnost dát gól. Nakonec nás vysvobodil 30 vteřin před koncem osvědčený střelec a  jako správný kapitán Max Bursík střelou mezi gólmanovy nohy. Šlo se do nájezdů. První nájezd jsme vinou sporného vrácení Davida Pecha neproměnili, ale pak se projevila naše zkušenost, kdy jsme dva zbývající nájezdy umístili. A jelikož soupeř dal jen jeden nájezd, vyhráli jsme 3:2.
Turnaj měl pro nás vzestupnou tendenci, ale výsledek mohl být mnohem lepší, kdyby jsme proměňovali šance.
FbC Panthers – Kutná Hora 0:3
FbC Panthers – Sokol Kobylisy B 3:3
FbC Panthers – Florbal Benešov II. 3:2sn
.
Autor: Daniel Škvor