Důležitý obrat, naděje a setkání s realitou minulých zaváhání

Sezóna se blíží ke svému konci a svůj poslední turnaj měli tento víkend před sebou i Muži D a drama to bylo až dokonce, kdyby totiž vyhráli oba zápasy, mohli ještě doufat v zajištění postupových pozic, nebo tuto šanci alespoň výrazně zvýšit. Sestava se sešla v netradičním počtu 14+1 a umožňovala tak jisté taktické možnosti.

13001318_10206526709995452_2916774786201033025_nPrvní zápas s týmem Vos mohl tuto možnost prověřit. I když bylo brzké ráno a úkol zněl jasně, nenechat si utéct začátek, Vosy na nás vlítly jak na cukrářský stánek a naši borci už v 5. minutě prohrávali 0:2. Po bouřlivější „promluvě“ do svědomí hráčů se nám podařilo herní projev vyrovnat a stejně si kluci počínali i se skórem. Nicméně stav 2:2 po druhé třetině rozhodně na výhru nestačil a tak byla sestava ořezána na 10 hráčů. To pomohlo a již ve 3. minutě poslední třetiny se Panteři dostali do vedení 4:2. Vosám zmokla křídla a své zlomené žihadla jen těžko pozvedala k nějakému mohutnějšímu tlaku a k možnosti na vyrovnání. Na konci třetiny jsme přidali ještě pátý gól a svůj obrat tak dotáhli do úspěšného konce.

Druhý zápas, s Dynamis, sliboval mnohem větší florbalovou i silovou bitvu, není se čemu divit, na hřišti se střetli první s druhým a případná výhra mohla vítězný tým velice přiblížit kýženému postupu. Byl to ale opět soupeř, který se ujal dvoubrankového vedení a bylo jasné, že tento zápas nebude patřit k těm jednoduchým a kde může každá chyba znamenat zvýšení či snížení vedení. Do první přestávky vykřesal naději pohotovou střelou Martin B. a ukázal Dynamis, že Panteři se jen tak nevzdávají. Ve druhé třetině to však byli pouze Dynamis, kteří navýšili své skóre, naštěstí pouze o jeden gól. Na nás však byla vidět již vzrůstající nervozita a naprosto chyběla pohoda do rozehrávky i do střel, kterou můžeme sledovat na trénincích a už vůbec nepomohlo to, že Dynamis přidali další dva góly a na výsledkové tabuli svítilo skóre 5:1. Ještě malou jiskřičku vystřelil Bendy, ale 2 minuty do konce zápasu bylo proklatě málo a zkušený tým jako Dynamis, si svoje vedení dokázal pohlídat. Konečný výsledek tedy byl 2:5 a Panteři musí čekat, jak budou hrát jejich soupeři….to rozhodne na jakém místě se v tabulce nakonec umístí.

Nyní můžeme přemýšlet a přemítat o zbytečných prohrách a chybách, které jsme na minulých turnajích vytvořili a které nás stojí umístění na předním místě v tabulce. Aby jsme ale nekončili negativně, víkend ukázal i to, že si Filip Mavrov umí udělat kamarády, že dokáže být tvrdým, ale zároveň i jemným protihráčem (video již několik dnů vládne světem internetu) a že i když kluci nejsou 100% na hřišti, umí se zatvrdit i po zápasech a být nejméně 1000% v oslavě konce sezóny.

FbC Panthers – FBK Vosy Praha B 5:2

FbC Panthers – FBC Dynamis 2:5

Autor: Martin Bajer (+redakce)