Mladší žáky A zastavilo až finále

Mladší žáky čekala v sobotu hala Děkanka, domácí svatyně Bohemians. Vcelku příznivý los nám přisoudil zápas až v 9:20 a pokračování zápas, pauza, zápas bylo více než příjemné, protože turnaj plynul bez velkých prostojů. Pro ty z Vás, kteří máte rádi jasné stručné informace, vězte, že kluci nejprve remizovali s FC Bučis, pak přelétli přes Kobylisy 7:1 a zastavili se ve finále na Rudné, když prohráli 2:4.

20160409 MlzA Bucis Kobylisy RudnaOstatní zvědavější mohou pokračovat ve čtení slohové práce, která si vzala za cíl doplnit dnes málomluvného, zdravotně indisponovaného trenéra Lukáše Jenšíka, který jako správný dirigent udával téměř všechna gesta pouze pomocí rukou.

Jako první nás čekal tým FC Bučis. Soupeř, se kterým jsme se již mnohokrát setkali, a výsledky byly různé. Do zápasu jsme vstoupili s Adamem Šejvlem v  bráně a hned od začátku jsme se snažili a od první minuty ostřelovali bránu. Nicméně gól jsme z toho nevytěžili. Postupně pohrdli prázdnou bránou Lukáš Vejlupek, Michael Petráň i Pavel Pánek. I Dominik Barták ve 3 minutě pálil mimo svatyni soupeře. V polovině 4 minuty Jaroslav Petrák krásně pronikl na polovinu soupeře, některé z nich hezky vykoupal, ale pak trefil pouze tyč. A naše ostřelování pokračovalo – Míša Petráň ze standardky do gólmana, Marek Urban z dálky prověřil gólmanovu pozornost, ale ten vyrazil nad bránu. V 6 minutě to zkusil z dálky i Tonda Ježek, ale gólmanovi kouzlo z rukou neodčaroval. I soupeř občas zahrozil a z brejku zkoušel prostřelit Adama, který ale nezklamal a pokusy s přehledem zlikvidoval. V sedmé minutě se konečně začalo blýskat na lepší časy. Nejprve ještě Jára z dálky do gólmana, ale pak se podařilo Lukášovi zachytit rozehrávku ze soupeřovy standardky na půlce, rozjel se na plný plyn a po průjezdu přes soupeřovu polovinu, když protihráče používal jako statické kužely, nekompromisně zakončil a mohli jsme se konečně radovat. Do poloviny zápasu ještě Jára Petrák z dálky vypálil dělovku, ale přestřelil a soupeř na druhé straně trefil tyčku. Do rohu jsme tak šli za stavu 1:0. O přestávce dostali kluci pochvalu, že dali gól, ale také několik cenných rad, aby více napadali, využívali více obránce a dávali si pozor na dlouhé balony a výhozy brankáře, protože to byly v první polovině chvíle, kdy nám soupeř zatápěl. Kluci si vzali rady k srdci a pustili se do boje s velkou vervou, kterou hned v první minutě předvedli v obrovském závaru před brankou soupeře. Bohužel zvonil pouze plast. Ve druhé minutě se pustil do kliček Tonda Ježek, které byly zprvu bravurní, ale třetí soupeř mu už vystavil stopku a rozjel se do přečíslení. Naštěstí z toho pouze zazvonila tyč naší branky a i dorážka byla mimo naši svatyni. Do 4 minuty stojí za zmínku ještě Járova střela země vzduch, Tondova střela ze standardky, kterou bohužel před bránou zablokovala srdnatě soupeřka a spanilá jízda Míši Petráně, který projel přes celé hřiště, ale na konci pohrdl prázdnou bránou a netrefil. Asi jsme už viděli, jak gól padá do branky, a kluci chvilku nedávali pozor, brankář vyhodil, soupeř se rozjel a srovnal na 1:1. Tento stav si ale naši kluci nechtěli nechat líbit a bojovali dál, zvládli oslabení a pokračovali v ostřelování soupeřovy branky. Soupeře jsme vcelku ke hře nepouštěli, ale střelám Lukáše Vejlupka, Járy Petráka, Lukáše Kubů i Pepy Nového chyběla přesnost. V 7 minutě se dostal do nebezpečné situace soupeř, když nechtěně Lukáš Vejlupek namazal před bránu, ale Adam se opět osvědčil a balonek vyrazil. Těsně po tomto nepříjemném momentu Pepa Nový zkušeně našel rozběhnutého Lukáše Vejlupka, který se tentokrát z půlky trefil bombou pod víko a zvýšil na 2:1. Asi z této euforie kluci v následující minutě naprosto zmateně střídali a v jedné chvíli byli na hřišti pouze ve 3 hráčích, čehož soupeř bohužel využil a srovnal na 2:2. Tento gól vlil živou vodu na hokejky soupeře a ten po 30 vteřinách zvýšil na 2:3, když obránci nechali volného hráče před bránou a ten se nemýlil. Přestože jsme prohrávali, nechtěli jsme nechat soupeře zápas vyhrát a plnou parou jsme se pustili do boje, přičemž osvědčení střelci jako Lukáš, Míša, Jára i Tonda pálili o sto šest. Soupeř se ale nevzdával a také Adam se v naší bráně nenudil. Bohužel ve chvíli, kdy jsme se dostávali do tlaku, Tonda Ježek dle rozhodčího zahrál úmyslně rukou, což dotyčný vehementně popíral a dlužno říct, že ze vzdálenosti 2m to také jako hra rukou nevypadalo. Na trestné lavici si Tonda moc dlouho nepobyl, protože soupeř bezprostředně poté ze standardky zvýšil vedení na 2:4. Kluci byli jako opaření, ale geniální stratég Lukáš Jenšík zavelel v 9:20 ke hře v 6, která přinesla hned za 6 vteřin střelu Dominika nad bránu, ale hlavně gól naděje v 9:38 od Míši Petráně, který snížil na 3:4 a dal tak Panthers naději. Trenér zamával a vzal si time out. Pokyny byly jasné, jakmile se rozehraje, napadat, Adam z brány ven, Tonda místo něj na hřiště a pokusit se srovnat. A jak trenér řekl, tak kluci do puntíku splnili a pár vteřin před koncem srovnali na konečných 4:4, když se opět trefil Míša Petráň. Po utkání zhodnotil trenér, že za remízu si můžeme sami, přestože jsme byli po většinu zápasu lepší, tak soupeř byl efektivnější. Hlavně doporučil klukům, aby si nehráli na hrdiny, přihrávali si a bezhlavě neodpalovali míčky. „Radši zkuste rozehrát, kličku nebo vystřelit. Nevadí, když to zkazíte, ale jen tahle se něco naučíte a o to jde,“ byla jedna z nejdelších hlasitých vět, které dnes Lukáš Jenšík řekl.

K druhému zápasu jsme nastoupili proti TJ Sokol Kobylisy a do brány se postavil Kristián Ulrych. Tak jako v minulém zápase do toho kluci šli naplno a opět se pustili do ostřelování soupeřovy brány. Až do čtvrté minuty byla muška dost nepřesná, ale pak se trefil dělovkou z dálky Tomáš Kačer a skóre poskočilo na 1:0.  Lukáš Jenšík na střídačce přivítal Tomáše hláškou: „Rachna kachna toto letělo“, která časoměřiče tak pobavila, že připsali gól nejprve soupeři. To jsme ale rychle napravili. Pak trochu probudil soupeř v bráně Kristiána, který byl však pozorný a střelu mimo bránu jistil pohledem. Potom jsme se opět ujali míčku a po pěkné kličkované Pepy Nového Míša Petráň bohužel označil pouze plast. Ani ne za půl minuty jsme se ale mohli radovat už doopravdy, když Vojta Zdrubecký doklepl dorážku po brankářově vyražení. 2:0. Pak ale Tomáš Kačer poslal protihráče, aby si prohlédl mantinel z vnější strany, a šel si na chvilku odpočinout na trestnou lavici. Naštěstí tam strávil celou minutu, protože Tonda Ježek svými ekvilibristickými kousky koupal téměř po celou dobu jednoho soupeře za druhým a vysloužil si tak velkou pochvalu celé střídačky. K míčku a střele se tak soupeř dostal, až když jsme hráli v pěti. Ubráněné oslabení kluky povzbudilo a dál stříleli, bohužel ne úplně přesně. V deváté minutě poslal Mára Urban dělovku na soupeřovu bránu, kterou ale protihráči úspěšně zblokovali, odražený balonek vybojovali a v přečíslení snížili na 2:1. Do poloviny zápasu se ještě pustil na svůj pověstný výlet se spoustou kliček Tonda Ježek, ale změnu skóre to nepřineslo. Těsně před přestávkou Kristián zabránil gólu do šatny. Po krátkém odpočinku se kluci vrátili na palubovku a zápas pokračoval. Hned za třicet sekund Mára v rohu vybojoval balonek, poslal na Pavla, ten zpoza brány posunul na Lukáše Kubů, který zavěsil. Dlužno dodat, že ne naposledy. Hned v další minutě po Vojtově přihrávce zvyšoval Lukáš na 4:1. Za další minutu se mohlo skóre měnit znovu, bohužel Tondovu střelu z dálky nikdo před brankářem nedorazil (hodil by se nám mladší Poky nebo Likis z mužů A). Ale soupeř se nechtěl ještě vzdát a dalším breakem ohrozil Kristiánovu svatyni. Naštěstí neúspěšně, odražený míček uzmul Pepa, který našel vepředu Lukáše Vejlupka a ten zvýšil na 5:1. A to jsme za sebou neměli ani polovinu druhé půlky, takže nás čekala ještě pořádná porce střel a bojů. Nejprve Kristián se štěstím chytil střelu odraženou od tyčky, poté Vojta pohrdl prázdnou bránou soupeře a Dominik pálil mimo. I soupeř se občas dostal ke střele, ale většinou mířil na družice. Přestože skóre bylo poměrně jednoznačné, tak boje za naší brankou byly velmi urputné a soupeř si asi říkal, že za 3 minuty se dá zápas klidně otočit. Stejného názoru ale nebyl Lukáš Kubů a svým hattrickem zvýšil na 6:1. A toto číslo ještě nebylo konečné, protože Matyáš Kandravý v polovině deváté minuty střelil bez asistence gól a na tabuli svítilo 7:1. Do konce zápasu se již číslo nezměnilo, protože Lukáš Vejlupek trefil pouze tyč a Tonda Ježek pálil těsně mimo. Na druhé straně zvýšení skóre zabránilo několik dobrých zákroků našeho Kristiána.

Díky výhře na Kobylisy jsme získali ve skupině čtyři body, skupinu jsme vyhráli a čekali, jak dopadne poslední zápas druhé skupiny, protože teoreticky jsme mohli hrát s kýmkoliv. Vzhledem k tomu, že vyhrála Rudná, tak jsme museli vyřazovací zápas hrát až jako druzí. Kluci si čekání krátili zlepšováním svých fotbalových dovedností. Před zápasem náš trenér v přátelské diskusi se svým protějškem zjišťoval, čím trenér své hráče dopuje, když tak hodně narostli. Dostalo se mu lakonické odpovědi, že to je školní jídelna. Po tomto ujištění jsme se pustili do boje Davida s Goliášem, který jsme chtěli stejně jako David svou chytrostí vyhrát. Bohužel fyzická převaha byla hned od počátku na hřišti vidět a kromě ojedinělých výletů se hrálo převážně na naší polovině, před bránou, kterou střežil opět Adam. Jeho snaha byla zmařena až v třetí minutě, kdy už soupeř míček do brány dotlačil. Na střídačce se Lukáš Jenšík snažil kluky povzbudit k většímu nasazení, střelbě a důrazu. Jeho slova si vzal k srdci zejména Jára Petrák, který pálil jako divý. Bohužel soupeřův brankář byl třikrát takový, jako náš Adam, takže kolem něj moc místa nezbývalo. Pak se opět hra přelévala na obě strany, ale spíše se hrálo na naší polovině. V páté minutě se Adam jako pravá šelma vrhl do mlýnice před svou brankou a neohroženě chytil balonek a ukončil tak sekernický tanec před svou bránou. O minutu později poslal Tonda z naší poloviny pas na Dominika, který se řítil na bránu soupeře bleskovou rychlostí. Těsně před bránou byl zastaven a my už jsme se těšili na nájezd, ale dostali jsme „pouze“ standardní situaci z velmi slibné pozice. Jára ale neprostřelil obětavé bloky soupeře, který se ihned vydal do úniku. Ten chtěl zastavit Dominik, když jako střela prolétl přes celé hřiště a soupeře doběhl. Na rozdíl od něj ale stihl zabrzdit, což soupeř nezvládl a poroučel se za mantinel. To rozhodčí posoudil jako nedovolené vrážení a poslal Dominika na odpočinek k časoměřičům. Při bližším ohledání fyziognomie obou dotyčných to bylo rozhodnutí vcelku úsměvné, které ale Dominik ustál zcela stoicky a s klidem a důstojně odkráčel na trestnou. Během pár vteřin se síly na hřišti vyrovnaly a hrálo se čtyři na čtyři. Více prostoru svědčilo oběma soupeřům a míček i kluci lítali z jedné strany na druhou jako na tenise. Oba hříšníci zůstali na trestné celou minutu, protože žádná strana své šance neproměnila. Změna přišla až v osmé minutě, když se míček nešťastně odrazil od Lukáše Kubů za Adamova záda. Za dalších dvacet vteřin se náskok navýšil již na 0:3, když se s parádní otočky trefil soupeř. Pak se již do přestávky, díky výstavním zákrokům kouzelníka Adama, skóre nezměnilo. O přestávce se stratég na lavičce rozhodl kluky trochu probudit a dostat do tempa. Nikomu se nechtělo odevzdat naši kůži lacino a kluci chtěli se zápasem něco udělat. Došlo k Jenčovu pověstnému míchání sestavou a stažení na dvě lajny. Panteří šelma dostala nový impuls a zakousla se do zápasu všemi svými zuby. Do brány se jako obvykle na druhou polovinu třetího zápasu postavil Kristián, tak aby na tom byli oba s Adamem stejně. Nutno dodat, že se stejně jako Adam nenudil a zejména v čase 3:20 se blýskl bravurním zákrokem, když Lukáš Vejlupek nevyzrál svými kličkami na soupeře. Ale i soupeř měl drobná zaváhání a nabídl nám hned několik standardních situací. Bohužel Pepova dělovka ani Jardova střela si cestu do brány nenašly. Potom se hra zase stěhovala před naši bránu a jen další míček na hřišti zabránil hrozivému tlaku soupeře. Těsně před polovinou druhého poločasu Jarda Petrák střelil po Míšově nahrávce a celá střídačka už viděla zavlnit se síť. Bohužel boční. Následovala naše ztráta a zvýšení skóre na 0:4. Když ani Míša Petráň těsně před šestou minutou zápasu nenašel skulinku v soupeřově brance, dozrál čas na náš time out. A zkusilo se již jednou úspěšně použité a to hra v šesti. Na hřišti se střídal Kristián s Tondou, který doplňoval druhou lajnu, a chvílemi to vypadalo, že je má Jenča oba na dálkové ovládání. Tento tah konečně přinesl kýžené ovoce a v čase 6:33 snižoval Míša Petráň na 1:4, když míč ve zmatcích propasíroval do brány. Pak nastoupila první lajna a hned po ní putoval Kristián opět na střídačku, lajny se vystřídaly a šestice dravých šelem se opět snažila přimáčknout soupeře před jejich bránu. Střelba se zkoušela z dálky i blízka, ale zatím bez úspěchu. Ani pověstná Pepova dělovka v polovině osmé minuty do brány nedoletěla. Vzhledem k tomu, že nápor Panthers je obrovský, vybrala si i Rudná svůj time out v čase 8:34. Poté se Kristián na chvíli vrátil do brány a v deváté minutě konečně našel mezírku Tomáš Kačer a ze standardky snížil na 2:4. Ihned po buly se naši kluci pustili opět do power play, protože za jednu minutu se dá nasázet hodně gólů. Přestože bojovali do posledního dechu, tak zápas skončil 2:4 srážkou Pepy s Tondou na polovině hřiště. Kluci si vyzkoušeli spoustu možností, zakusili výhru, prohru i remízu a obdiv zaslouží i za hru v šesti, kdy nedostali branku. Co by za to některé týmy daly ☺.

Víme, že máme na čem pracovat, ale celkově drželi kluci jako tým pohromadě, vzájemně se podporovali, bojovali a podle pokynů trenéra se snažili hrát kombinačně a nebojácně. Tentokrát sice David nad Goliášem nezvítězil, ale příště kdo ví…

Turnaj jsme zakončili sladkou tečkou, která byla tentokrát podpořena i od pořadatelů cucavými klokany. Ti z Vás, kteří dočetli až sem, si ji rozhodně také zaslouží.

Děkujeme všem a zvláště rodičům za jejich povzbudivá slova, podporu a přízeň.

FbC Panthers – Bučis Team 4:4
FbC Panthers – Sokol Kobylisy 7:1
FbC Panthers – Sokol Rudná 2:4 (o 1. místo)

Autor: Jana Ježková