Dorostenci B uzavřeli sezonu dvěma výhrami a možná budou slavit postup

Město Kanonýrů hostilo poslední turnaj dorostenecké rezervy, která chtěla po vzoru loupežníka Rumcajse oloupit soupeře o všechny body a živit tak naději na teoretický postup.

20160409 Kb Unhost PribramV prvním zápase proti nám stála pořádající Unhošť, které se v předchozím zápase s námi podařilo senzačně remizovat. Již od začátku bylo jasné, kdo bude tahat za kratší konec provazu a naši borci roli favorita začali velmi rychle naplňovat. Třetí minuta znamenala první vymetání pavučinek, když se prosadil z dorážky vlastní střely Lávička. Za necelé dvě minuty opět úřadoval Lávička, kterému se levá šibenice z první akce nezdála dostatečně vymetená, a uklidil ji znovu. Na začátku druhé třetiny začalo koncertovat duo Tvrdek-Jebousek a při křižné nahrávce prvně jmenovaného si obránce srazil balón do vlastní sítě. Jelikož Lávička stál pravděpodobně nejblíže bráně, byla branka připsaná právě jemu a tím se mu podařilo administrativně zkompletovat hattrick. V druhé třetině jsme přidali ještě gól z hole Zemana a na začátku třetí se beckhandovým způsobem prosadil Tvrdek. Bohužel se odehrála na konci zápasu malá sportovní tragédie pro gólmana Máčalu, který devět vteřin před koncem přišel o první čisté konto v sezóně.

Jelikož mezi zápasy byla velká pauza, tak jsme se vydali objevovat krásy kladenského města a utěšit tak rozesmutnělého strážce naší svatyně.

Druhý zápas nabízel přímý souboj o konečné třetí místo v tabulce, a že to bude vážné, ukázal už soupeř po příjezdu, když dorazil do haly oděn jako na ples v Lucerně. Utkání začalo v tempu a nabízelo mnohem více florbalových momentů, než naše ranní představení. Po zhruba pěti minutách se taženou střelbou od mantinelu prosadil Novosad a rozproudil krev v žilách všem nadšením poskakujícím spoluhráčům. Do přestávky jsme tak drželi vedení 1:0. Soupeř ovšem hned z kraje druhé třetiny dokázal vyrovnat, když trestuhodně osamocený hráč zasunul do zařízení křižnou přihrávku pod skákajícím Máčalou. Pokračovalo se, ve velmi urputném florbale, který občas připomínal řežbu gentlemanů, neboť každý tvrdý zákrok následovala zdvořilá omluva. Ke konci druhé třetiny dostatečně odpočinutý Baumruk, který místo prvního zápasu raději zvolil soustředění v posteli, předvedl exkluzivní průnik a předložil balón před prázdnou bránu osamocenému Jebouskovi, který strhl vedení na naši stranu.

Ve třetí třetině začal soupeř mocně napadat a nejednou nám zatopil pod kotlem, naštěstí bez vstřelení branky. Po polovině třetiny, se osmělil kapitán Štíbr a předvedl další průnik z obrany, který znamenal obrovskou radost a mocný řev pověstného „slaviče gólů“ Lávičky. Příbram za moment snížila a bylo postaráno o závěrečné drama. Zdramatizování zápasu ovšem odmítl znovuzrozený střelec, v civilu gastronomický mág, Ježil. Ten nejprve vyvěsil balón do dnes velmi oblíbené šibenice a ke konci zápasu ještě pojistil vítězství do odkryté klece.

Dorostenci si užili poslední děkovačku v sezóně a upevnili si konečné třetí místo v tabulce. Během sezóny předvedli velké zlepšení, jak individuální, tak týmové a to trenéry vždycky zahřeje u srdíčka.

Jedinou zajímavostí z tohoto turnaje budiž fakt, že redakce byla zaplavena prosbami jednoho z hráčů (který mimochodem v redakci působí taktéž a nechtěl, aby to vypadalo podezřele), který si přál nenápadně zveřejnit informaci o jeho konečném umístění v tabulce brankářů celé soutěže. Jeho přání mu jako vstřícná instituce splníme a tímto tedy dáváme nahlas najevo, že Marek Máčala se stal nejúspěšnějším brankářem poslední dorostenecké ligy! (skutečnost, že stejný brankář hraje i v lize juniorů a chytá tam tužku pro dnešek vynecháme)

FbC Panthers – FBC Unhošť 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
FbC Panthers – FBC Žraloci Příbram 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Autor: Jiří Ptáčník