Dorostenky zaspaly začátek zápasu, přesto nakonec slaví tři body

Na poslední turnaj dorostenek v této sezóně jsme vyrazili do Nového Strašecího a název města nám měl být varováním před našimi výkony. Nicméně na začátku turnaje vypadalo vše růžově. Všichni dorazili včas, byl nádherný den, takže všichni měli dobrou náladu, měli jsme silnou sestavu (dorazily všechny oslovené starší žákyně a všechny dorostenky, kromě Valerie, která se asi rozhodla, že trenérům prostě nemusí dát vědět, že to mají odtušit) a čekal nás zápas s Kralupy, které jsme v domácím prostředí dokázali porazit v šesti hráčkách.

EliteVosy1Střih, nájezd kamery na trenérovu naběhlou žílu, rozšířené oči, trenér sedí na mantinelu a vypadá to, že každou chvíli někoho zavraždí, hráčky se sklopenou hlavou poslouchají, na světelné tabuli svítí výsledek 2:0 pro soupeřky a je pauza první třetiny. Pohoda je pryč stejně jako alespoň náznaky nasazení. První třetina tohoto zápasu byla zkrátka velice špatná. Holky asi počítaly, že se soupeřky porazí samy, ale zapomněly jim to říct. Od druhé třetiny jsme zlepšili hru a začali soupeře tlačit. Trápila nás koncovka, ale když bylo nejhůř, tak nám pomohla brankářka soupeřek. Holky každopádně zabraly a soupeřky skoro přestaly být nebezpečné, až na občasné střely ze střední vzdálenosti, které ale naštěstí většinou letěly mimo naši bránu, případně končily u naší brankařky. Zápas jsme tak úspěšně dokázali otočit a zaslouženě jsme zvítězily v poměru 4:2.
V druhém zápase nás čekal vedoucí tým tabulky, a to nepříjemné Vosy. Šli jsme se tedy řádně posilnit do nedaleké restaurace, kde to chvilkami vypadalo, že se zastavil čas, a to zejména číšníkům při vyřizování objednávek. S plnými bříšky jsme pak vyrazily na zápas, který se měl změnit v naší popravu. Bohužel už od začátku zápasu jsme ke hře přistupovali tak, že je jasné, že prohrajeme. Odevzdané výrazy hovořily za vše a trenér bohužel nenašel způsob jak v holkách vzbudit sílu k odporu, která v nich určitě je a je nesporné, že bychom dokázali s Vosami hrát mnohem důstojnější a vyrovnanější duel, ale bohužel tomu tak být nemělo. Holky si nevěřily a ztrácely snadné balonky, skoro jsme nemohli rozehrát a dvěma šikovným hráčkám soupeřek jsme dělali v podstatě jenom kužely. Nepříjemný výsledek 1:16 byl tentokrát bohužel zasloužený. Trenér raději utekl do útrob haly a nešel ani na společnou fotku, protože mu nebylo dvakrát nejlépe.
Skončeme ale pozitivně. Když holky v několika momentech zápasu sebraly odvahu a zkusily například projít v rozehrávce jeden na jednoho, tak většinou zjistily, že to jde a že se pak útoky zakládají mnohem snáz. Od začátku sezóny určitě došlo k velkému zlepšení a velkým příslibem je, že většina holek v týmu zůstává i na další sezónu. Navíc oproti soupeřkám máme výhodu/nevýhodu v tom, že polovinu týmu tvoří starší žákyně. Doufejme tedy, že holky budou nadále chodit poctivě na tréninky i teď během dubna a pak od letní přípravy se do toho opřeme, abychom příští sezónu hráli zase o úroveň výš.