Starší žáci B v Neratovicích stříbrní

Nedělní den pro nás začal menším výletem do Neratovic, kde se naštěstí hrálo až od 11 hodin.

20160403 StrziB Bohemians Neratovice KladnoPrvním soupeřem nám byla Bohemka. Soupeř vypadal nabušeně, výškový profil by se dal přirovnat asi jako Eiffelovka vs Petřín. To ovšem neznamená, že se o výsledek nepopereme. Soupeř již měl za sebou první duel, který prohrál, a tak nezbývalo než se porvat už v prvním zápase o to kdo půjde v mini tabulce dolů. Naše vlažné začátky jsou již tradicí, která nás neopouští, ale stačilo pár seznámení s míčkem, nahrávky a šup 1:0 kdy se prosadil David F. v první minutě. Hra byla docela vyrovnaná, do chvíle než jsme začali nebezpečně rozehrávat středem, kdy to soupeř trestal a srovnal. Během první části jsme byli lepším týmem a tak se prosadil gólem z půlky Ďurda, kdy se potvrdilo, když nevíš co s míčkem, vystřel. Druhou část jsme zvládli lépe my, kdy se krásnou střelou prosadil Filip U. Nějak se zapomněla obrana a tak „Hudýny“ zatáhl za ruční brzdu, ruka rozhodčích rázně vystřelila vzhůru a oslabení bylo na světe. To se podařilo zvládnou. Soupeř zase po naší chybě dotahoval skóre, ale poslední slovo měl David M, kdy se mu podařilo z půlky trefit gól. Výhra byla na světě a my se mohli porvat o místo v tabulce.

Čekal nás domácí celek Neratovic, který už při rozboru působil cílevědomě a silově. Souboj o první místo ukáže kdo se lépe připravil. Hned na začátku jsme byli vyloučení a soupeř trestal v první minutě. Naše srovnání přišlo o chvilku později, po kterém jsme byli odhodláni na hřišti nechat všechno. Z tohoto jsme vytěžili gól a obrat v zápase, kdy jsme šli do vedení. Následoval nespočet soubojů, blokování střel a souboje o každý metr. Byli jsme lepší, ale soupeř udeřil a srovnal. Následující 5 minutách se bojovalo ještě víc než před tím, hráči se snažili, aby byli všude dřív než soupeř a nám se podařilo zase odskočit do vedení. Snad to bylo tíhou okamžiku, kdy jsme se báli o výsledek přišlo vyloučení v našich řadách a Time out soupeře. Zbývalo posledních 57 vteřin k vítězství, prostě podržet balon, a když  budou v 6 tak to zkusit. Ale nic z toho se nestalo, souboj o balón v rohu, dlouhý lob na Davida F, který krasně nahrál na dalšího David N a krásnou střelou k tyči překonal golmana. Soupeř už nedokázal odpovědět.

Byl tady souboj o první misto s Kladnem, které vyhrálo oba zápasy s lehkostí a nás čekala další prověrka. Nevím zda v hlavách hračů bylo uspokojení z prvního místa v tabulce, nebo rozčarování z toho, že  hrajem o postup. Tak jak se nám dařilo v druhém utkání, jsme nedokázali zopakovat v tomto. Všude jsme byli pozdě, souboje se nam nedařilo vyhrávat a tak soupeř navyšoval skóre a udával tempo hry. Našich chyb bylo nespočet, nemá cenu si je říkat, kluci to ví, ale hrajeme pořád z hlavou nahoře až do posledního hvizdu. I když výsledné skóre nevypadá hezky, i tak jsme byli dobrým soupeřem pro lepší a kvalitní Kladno. Teprve v poslední třetí třetině se nám začalo dařit střelecky, kdy kluci předvedli několik nádherných florbalových momentů a totální rozborku soupeře. I přes to všechno jsme vybojovali krásné 2. místo.

FbC Panthers – FbŠ Bohemians 4:2
FbC Panthers – Florbal Neratovice 4:2
FbC Panthers – FBC Kladno 5:10 (o 1. místo)

Autor: Michal Rupa