Junioři v Čakovicích

V sobotu ráno se juniorské panterské naděje sešly ke dvěma utkáním.

20160403 Ja BlackAngels KralupyPanthers vs. Black angels

Černí andělé se na naši juniorku vyloženě těšili, a proto jim připravili překvapení v podobě nabitého kádru, který doplnili o áčkové dorostence a postoupivší juniory do G2 ligy. Podle toho také zápas vypadal. Na hřišti bylo vidět nadstandardní tempo hry, spousta šanci a neproměněných tutovek. Oko diváka muselo jistojistě plesat. Rychlý nástup andělů v podobě dvou gólu museli kluci z Radlic vyrovnat až v poslední třetině. Bohužel minutu před koncem nerozhodný stav zvrátil na stranu domácích Boček, který šťastným odrazem od své hrudi zavěsil do hostující šibenice. Jak se říká, florbal je sport a nemůžeš neustále vyhrávat, nejsme kapela. Po zápase se v šatně rozdávala ocenění a tituly, ten nejmarkantnější si odnesl gólman Kobza, který byl nazván bohem, když přiváděl k zmaru všechny soupeřovy střelce.

Všichni včetně trenéra uspokojeni relativně dobrým výkonem z prvního zápasu v přestávkovém programu probírali peprné věci ze světa vědy, techniky a umění. Tomáš Marhefka prokázal svůj kreativní talent nejen na hřišti, ale i na papíře a potvrdil, že z něj bude skvělý kaligraf nebo tatér. Duo Vacenovský – Mudruňka prodali svoje elektrotechnické znalosti a ukázali, že s maturitou nebudou mít žádný problém a smáli se nad zmínkou věčného studenta Matěje Lubenského, který kvůli „zkoušce z dospělosti“ už ani nechodí na tréninky. Dále jsme se dozvěděli drby z dynastie Hudců. Usměvavý doktorský synek nám prozradil počet lén nastřádaných jeho rodem za první světové války, velikost ložnic jejich periferní haciendy v Loděnici a kolikapatrový bazén doma vlastně mají. Podle toho vypadalo i utkání s Kralupy.

Panthers vs. Kralupy

Celý zápas by se dal charakterizovat festivalem neproměňovaných šancí Tomáše Hradce, který buď netrefoval odkrytou kralupskou svatyni nebo střílel raději do svých spoluhráčů, takže po první třetině svítil na tabuli výsledek 0:0 (fanoušci defenzivního florbalu by měli radost). I přes panterský tlak se jako první prosadili středočeši. Nezlepšený výkon v průběhu třetiny vedl k zúžení sestavy na dvě pětice, která dokázala otočit utkání na 3:1 pro Pantery. Za zmínku stojí Pokorného „halfvolej“ za který by se nemuseli stydět ani nejlepší baseballoví pálkaři na světě. Bohužel hned z prvního střídání poté se opět trefili žlutomodří kuriózní brankou, kdy se balónek po nenápadné střele schoval do Jouklových nových trenýrek (musíme pochválit designéry v čele s Štěpánem Weberem – moc se povedly!) k ostatním kuličkám. Jakmile opět spatřil světlo světa, našel si ho snajpr z Kralup a nekompromisně zavěsil. O pár minut později musel Vacenovský tahat za záchrannou brzdu unikajícího expresu Kralupy – Praha. Nařízené trestné střídání s poklidem chytil nájezdový specialista Kobza. Smutným hrdinou tohoto zápasu se stal Zbyněk Tomiška, který v následném oslabení „koupal“, co šlo, ale v rozhodující chvíli namazal před Ptáčkovu branku soupeřovu hráči, který se nemýlil. Konečný stav zápasu 3:3

Doufáme, že tento víkend si naši kluci vybrali všechnu smůlu a poučili se z chyb, které buď udělali nebo viděli a na příští lize nám ukáží opět florbal, který umí.

FbC Panthers – Black Angels 4:5
FbC Panthers – Kralupy nad Vltavou 3:3

Autor: Patrik Míka