Junioři B poprvé naráželi desítku, v důležitých zápasech brali všech 6 bodů

Již tradičně přinášíme report z toulavé kamery po středních Čechách o počínání „béčkových“ chlapců juniorského věku. Dnešní díl seriálu se odehrával v Sokoly prověřené hale v Kostelci nad Černými lesy, kde přísná pravidla přezouvání stráží dvojice ostřílených žen, na které si žádný vejrostek z Prahy jen tak nepřijde (kromě vyhlášeného speciála Máčaly).

20160402 Jb Neveklov SlaviaV prvním klání nás čekal Neveklov, který ačkoliv vypadá, že florbal vidí každý den poprvé, tak nás v posledním měření sil potupně vypráskal 5:4. Takže o motivaci bylo postaráno.

Zápas jsme rozehráli s balónkem na našich holích, a i když to občas odskakovalo na nevyzpytatelných parketách, tak jsme začali pomalu sypat do branky navštívenky na naše dnešní představení. Skóre otevřeli ostřílení mušketýři z řad „áčkařů“ a odstartovali honění kanadských bodů. Do konce první třetiny jsme přidali ještě čtyři branky a to včetně svátečního střelce, který měl doposud na svém kontě tuto sezónu jen góly vlastní, mistra Ježila. Jeho rachejtle ve stylu země-země nachytala na švestkách soupeřova gólmana, který zřejmě čekal střelbu do víka. Ve druhé třetině jsme navýšili skóre na příjemných 9:0 a zápas byl v podstatě rozhodnutý. Bohužel se nám nepodařilo udržet čisté konto a v úvodu posledního dějství jsme obdrželi jednu z mála zbloudilých vlaštovek do naší svatyně. Soupeři se ovšem dařilo střídat bez mozků a začali podnikat zákroky, které byly i na ostřílené zabijáky Berana a Lávičku moc. My jsme se jim za to odměnili dalšími třemi góly do sítě a byli jsme rádi, že jsme utkání přežili ve zdraví.

Druhý soupeř, pražská Slávie, se prezentoval kvalitnějším florbalem než Neveklov a proto jsme mohli očekávat mnohem těžší zápas. Domněnka se také potvrdila, protože po první třetině jsme prohrávali 3:1 a marně jsme si lámali hlavu, jak překonat kluka v bráně našeho soupeře více než jednou a také jak udržet nervy na uzdě. Soupeř totiž nasadil od začátku taktiku „strkej a provokuj“, kterou vedl nejpilnější střelec Slávie a svým doslova schizofrenním chováním cuchal nervy našim chlapcům. V druhé třetině jsme bohužel přišli o tvrďáka Berana, který po nešťastném střetu musel nedobrovolně opustit halu v doprovodu záchranné služby. Tento incident naše chlapce vybičoval k nastartování obratu a záhy jsme stáhli dvoubrankový náskok. Bylo vidět, že ani jeden tým nechce odjíždět bez bodu a tak to v zápase jiskřilo jako při pravém derby, kde ovšem sparťany představovali jejich věrní fanoušci z řad Panthers (s čestnou výjimkou Paučka a Pokorného, kteří si užívají účast svých miláčků ve vrcholu sezóny, kterým se stala baráž). Slávie ještě jednou strhla vedení na svoji stranu, ale na to rychle odpověděl Pokorný backhandovým zakončením jako při pověstném luxování extraligové Elišky Nedvědové. Po rychlém nabití a zase ztrátě vedení, svou dnešní v pořadí sto dvacátou první loženou šancí konečně nepohrdl kapitán Pauček a granátem z brankoviště, který nabral směr břevno-čára-břevno-síť nejen že rozhodl o vítězství v konečném poměru 8:5, ale při svojí mohutné oslavě po vzoru světoznámého Lávičky vyplašil holuby na střeše nedaleké hasičské zbrojnice.

FbC Panthers – FbK Neveklov 12:1 (5:0, 4:0, 3:1)
FbC Panthers – Slavia Praha 8:5 (1:3, 2:1, 5:1)

Zajímavosti z turnaje:

Lukáš Pokorný jakožto posila z áčka ukázal svůj um hned v první třetině zápasu se Slavií, kdy se nejprve nechal vyloučit za blokování hole, po uplynutí trestu ale vydržel na hřišti jen několik vteřin, po kterých šel bručet podruhé za stejný prohřešek.

Při součtu všech neproměněných šancí Tomáše Paučka zjistíme, že při jejich úspěšném zakončení by tento matador pravděpodobně vedl kanadské bodování celé ligy ve všech směrech. Místo toho je to 1+2, nepočítáme-li usnadnění práce uklízečce, která nebude muset několik let vymetat pavouky z vinglu házenkářské branky.

Dan Ježil podle slov svých spoluhráčů zůstává v kanadě na nule, protože sice dva góly dal, na další dva ale zadělal úchvatnými přihrávkami na hole sešívaných.

Je to jediný víkendový turnaj, kde Zbyněk Tomiška neudělal žádný fatál.

Tomáš Pauček jakožto nejstarší hráč kabiny neumí otevírat šampaňské.

Autor: Jiří Ptáčník