Šok! Lukáš Jenšík opouští Panthers a míří do Slavie!

Hodně překvapivá zpráva dnes nad ránem dorazila do naší redakce. Dlouholetá ikona klubu a jeden z nejúspěšnějších trenérů novodobé historie Panthers Lukáš Jenšík se dohodla s vedením na okamžitém ukončení smlouvy a míří do týmu pražského rivala z Vršovic, tedy do florbalové Slavie. „Mohu potvrdit, že jsme dnes v brzkých ranních hodinách na jeho žádost uvolnili pana Jenšíka z klubu“, prohlásil generální kancléř klubu Štěpán Weber. „Podle našich informací probíhají intenzivní jednání mezi ním a Slavií Praha, nic víc vám k tomu bohužel říct nemohu“ dodal s tím, že rozchod proběhl zcela bez emocí a v přátelském duchu. To už se ale bohužel nedá říct o reakcích, které od rána zaplavují sociální sítě a e-mailovou schránku vedení klubu.


Lukas_Jensik_smlouvaPři pokusu kontaktovat populárního „Jenču“ nám bohužel nebral telefon, i tak se ale podařilo z různých zdrojů postupně získat mnoho informací, co se samotného přestupu týče. Ač se to může mnohým čtenářům zdát překvapivé, hlavním důvodem výměny angažmá jsou údajně peníze. Do vršovického klubu totiž před nedávnou dobou vstoupil bohatý čínský investor, který se údajně nebojí investovat do kvalitních hráčů a trenérů. „Můj klient by si měl značně polepšit co se týče mzdy a benefitů“, okomentoval trenérův právník Roman Školník informaci, že by si Jenšík měl přijít až na 500 juanů týdně a za každé vítězství by měl obdržet několik poukázek do bistra Panda na pražském Andělu. Samotný kouč už ale tak sdílný nebyl. „zeptejte se myho pravnika ja k tomu nemam co rict“, odbyl naše dotazy stručnou odpovědí. Můžeme se tedy jen domýšlet, jak je to ve skutečnosti.

Hysterie na sociálních sítích, několik hodin nefungoval Facebook

Od rána také můžeme registrovat až téměř hysterické reakce, které vytrvale zaplavují sociální sítě a kvůli kterým muselo vedení společně s redakcí provést několik razantních opatření. Mezi ty nejvýraznější patřilo několikahodinové zablokování facebookové skupiny Panthers, která byla zahlcena hysterickými zprávami na toto téma, zejména od dorostenců, kteří propadli panice. Přicházejí ale také ohlasy od samotných hráčů a hráček, kteří měli možnost pod samozvaným „Mourinhem“ trénovat. „Nechápu, jak nám to mohl udělat, bude se mi moc stýskat“, prohlásila například dlouholetá opora mužského Áčka, Patrik Míka. Jeho kolega David Kolář se slzou v oku dodal „Vyhrál s námi Divizi a s holkama hraje finále 1. ligy, nevím, proč odešel zrovna teď“. Pozitivní zprávou budiž fakt, že většina verbálních reakcí byla spíše klidná a téměř nikdo ex-trenéra klubu neosočoval.

Pikantní souboj s juniory a vytoužený postup – to jsou cíle pro tuto sezonu

Hned po příchodu do Slavie čeká „Jenču“ hodně pikantní souboj. V rámci 11. kola 4. ligy juniorů se postaví na lavičku svého nového klubu a hned vyzve rezervu Panthers, se kterou se porve o páté místo v tabulce. „Na ten zápas se hodně těšíme, původně jsme neměli vůbec žádnou motivaci Slavii porazit, vždyť by nám pak hrozil postup, takhle ale do zápasu dáme minimálně 75%!“, prohlásil kapitán nepopulárního „béčka“ Tomáš Pauček. V podobném stylu se krátce vyjádřil i samotný kouč. „bude to velka parada moc se tesim“. V zákulisí se dokonce mluví o tom, že by se Jenšík měl vrátit k aktivní kariéře – „chtel bych nastoupit uz v nedeli ale nevim jestli se na to citim“. O plánech do nejbližší budoucnosti ale měl jasno – postup o 7 soutěží výš do extraligy, kde by mohl vyzvat rivala ze Sparty. „zvladnu to za dve sezony“, dodal a vysloužil si mohutný potlesk několika přísedících.

0106 2002 Jenšík Lukᚎádné zemětřesení se nekoná, na uvolněné posty bude dosazena mladá krev

„Jenčův“ odchod vzbudil také mnoho otazníků co se týče trénování jemu svěřených družstev. Celou situaci ale uklidnil Štěpán Weber. „S jeho odchodem jsme nepočítali, přesto máme připravené náhradní řešen“ dodal s informací, že opuštěných družstev se ujme především mladá krev. Zatímco u Starších žáků je trenérů více než samotných hráčů, k ženské složce se přesunuly dvě vycházející trenérské hvězdy Jiří Wolajnyk a Tomáš Marhefka. „Je to pro mě velká výzva, chci s holkama postoupit a začít je trénovat trošku jinak. Všem by jim v tuhle chvíli měly na Facebooku přijít odkazy na výukové video, pro širší publikum jsem jej umístil i do všech sdílených skupin“ dodal prvně jmenovaný s šibalským úsměvem na tváři. K mužskému Áčku se pak přidá jako trenér mladý talent Daniel Škvor, který si tak konečně splní dlouholetý sen – působit právě v elitním mužském týmu! Asistentkou zůstává Andrea Nováková, která nás odbyla strohým „Prostě to bude super!“.

Finále bude vzpomínkové

V hodně nostalgické náladě se ponese i sobotní prvoligové finále. Členové klubu se mezi sebou dohodli a využijí zápas žen s Hradcem Králové jako příležitost vzdát „Jenčovi“ naposledy čest. Panterky by tak měly hrát s červenobílou páskou na rukou a malou nášivkou Jenšíkova obličeje pod svým číslem. Samotní fanoušci pak svorně povstanou a zatleskají přesně v čase, kdy bude na tabuli svítit součet všech krásných gólů, které tento populární trenér dal. Minutový potlesk začíná přesně v čase 0:00, tak nedorazte pozdě! Veškeré další pietní akce budou popsány k programu k utkání, který bude k dostání na místě.

Příjemné prožití 1. dubna přeje FbC Panthers!