Bez copánků to nepůjde

Předposlední turnaj dorostenek v této sezóně vypadal na první pohled nebezpečně, a to především proto, že se kryl s turnajem juniorek, takže vzhledem k naší zatím pomalu rostoucí základně hrozil smutný pohled na prázdné střídačky. Nicméně díky výpomoci starších žákyň to týden před turnajem vypadalo naopak velice dobře, navíc dorostenky, které šly hrát na juniorky, tak stíhaly přijet na druhý zápas.

20160320_170818První zápas jsme tedy hráli v podstatě jenom s žákyněmi, a jelikož jsme na nízké počty zvyklí, tak jsme si to ještě samozřejmě zkomplikovali. Valerie si zapomněla doma doklady, a jak to v podobných situacích bývá, rozhodčí si ke kontrole vybrali zrovna jí. Domluva nepomohla, ani nabídka od táty, že pro občanku sjede, nebo že pošle maminka MMS s vyfocenou občankou. Rozhodčí zůstali neoblomní a tak Val musela být ze zápisu vyškrtnuta. Zajímavé bylo, že soupeřky kontrolovány nebyly a v jejich kolonce na zápisu svítí, že jejich totožnost je rozhodčím známa (zajímavé především proto, že soupeřky byly z Kutné Hory a rozhodčí z Prahy). Aby toho nebylo málo, tak Pavle ujel vlak a dorazila těsně před zápasem, kdy už měli ale rozhodčí spočítány hráčky a Pavlu ze zápisu vyškrtly. Síly na hřišti se tak vyrovnaly a hráli jsme v sedmi hráčkách v poli. Zápas byl vyrovnaný nejenom počtem hráček, ale též předváděnou hrou v první třetině. Kutná Hora byla navíc efektivnější v zakončení a tak jsme v desáté minutě prohrávali 2:0. A to nás probudilo. Kapitánka pro tento zápas Anička zavelela k obratu a nádhernou střelou nedala brankářce šanci. Zlepšili jsme pohyb bez balonku a rozehrávku a začali předvádět pohledné akce, které se v klidu dali označit za kombinační florbal. Stále nám ale chyběla kvalitní koncovka (ani prázdná brána pro nás nebyla dostatečnou výzvou). Střeleckou nemohoucnost tak prolomila Kačka Štruplová, pro kterou to byl zároveň první turnaj v dresu dorostenek, a navíc branka padla v našem oslabení. Soupeřky sice tu samou přesilovku dokázaly ještě využít, ale naše holky začínaly věřit, že tento zápas bude patřit jim. A také že ano. Zápas pro nás pak otočila Míša, která nejprve proměnila trestné střílení a pak připravila gólovou šanci pro Kačku Kubištovou, která se nemýlila. Na závěr ještě Kutná Hora zkoušela zatlačit, ale již to nic nezměnilo.

Na druhý zápas už přijely holky z juniorek, Val dostala občanku (tentokrát se s kontrolou nikdo neobtěžoval) a Pavla raději neopustila halu, aby na zápas byla včas. Díky tomu nás na zápas čekalo rekordní množství – dvanáct hráček! Delší čekání na zápas si holky krátily tím, že si všechny udělaly copánek. Snažily se také přemluvit trenéra, ale ten se ukázal jako konzervativní páprda a copánek rezolutně odmítl, což se ukázalo jako fatální chyba, která ovlivnila celý průběh druhého zápasu (alespoň na poradě po druhém zápasu mu to odsouhlasil celý tým, že pokud by měl copánky, tak prostě makají víc a rozhodně vyhrají). Tak snad příště.

Samotný zápas jsme tedy hráli na nekompletní tři útoky a dvě obrany (velkou posilu jsme objevili v nově příchozí hráčce Denise, které také patří dík za velice dobrý výkon). Nové Strašecí patří k těžším soupeřům, ale stejně jsme si na ně věřili. První třetina byla vyrovnaná a obě brankářky měly o zábavu postaráno. Nutno dodat, že si to mnohem víc užívala gólmanka soupeřek, jelikož její dovednosti jsou na mnohem vyšší úrovni a patří jí naše uznán, protože předvedla několik opravdu skvělých zákroků a přidávala tak další body na stupnici šílenství našeho trenéra. Druhou třetinu asi rozhodly ty copánky. Není moc co napsat. Hloupé dva góly, mizivé nasazení na naší straně a trochu více řevu od trenéra, který ale neměl účinek. Ve třetí třetině jsme ještě dokázali vstřelit gól po pěkné akci (pomalu se nám rodí střelec, protože opět se prosadila Kačka Štruplová), ale soupeř nám opět odskočil na rozdíl tří branek a to už jsme dohnat nedokázali. Možná holky nejsou zvyklé hrát v „tolika“ hráčkách a tak se to možná ještě budeme muset učit – hrát na celé dvě lajny a možná i víc.

Díky za turnaj a uvidíme se za 14 dní v Novém Strašecí.

ELITE PRAHA – Panthers – Kutná Hora 4:3
ELITE PRAHA – Panthers – Sokol Nové Strašecí 2:5