Výkony Mladších žáků B stoupaly krásně jako pyramida!

Nedělní turnaj jsme jeli odehrát do Letňan a byla to jako vždy zábava!

2016-03-20_15.23.40Našim prvním soupeřem byl Bučis, který přijel snad se vším, co měl. Hra byla plná soubojů a bojovalo se o každý metr. Soupeř nás ohrožoval, ale nás držel skvěle chytající Radek, který měl dneska perfektní formu. Tlak jsme si vytvářeli celou dobu, ale chyběla tomu ta třešnička na dort, ten gól. Tak zahrozil soupeř, který nás rozebral jako merkur do šroubku, a následnou nechytatelnou střelou šel do vedení 1:0. Ve florbalu výsledek 1:0 dlouho nevydrží a tak jsme zahrozili i my, kdy si David našel střílenou nahrávkou Kubu, kterému se podařilo trefit skákající balonek a zavěsit tzv. teploměrem. Druhá část byla totožná s tou první. Soupeř dokázal vstřelit rozdílový gól, po naší chybě. Šance jsme měli, ale nedokázali jsme z toho vytěžit gól. A prohra byla na světě, i přes tuto prohru jsme podaly kvalitní výkon, kdy nám chyběla tak důležitá koncovka.

Druhým soupeřem nám byl tým Falconu. V sestavě nebylo potřeba nic měnit a tak jsme šli na to. Hned v první minutě otevřel skóre David, ale na oslavy bylo brzo. Hrajeme pořád a naplno. Konečně se dostavila i koncovka a dařilo se nám. Pak nastala chyba v přebírání hráčů a inkasovaly jsme 2 góly, které byly naprosto totožné. První část byla ukončena v náš prospěch. V následujících 10 minutách jsme byli, lepši, jenže soupeř nechtěl dopustit prohru a srovnal. Nastal náš obrovský tlak na soupeřova brankáře, který dokázal uhájit svou svatyni třemi bravurními zákroky. I přes to se nám to nakonec povedlo a vedli jsme 5:4. V závěrečné minutě nás soupeř sevřel, Dan zatáhl za ruční brzdu a následovalo trestné střílení, které soupeř využil a zápas skončil remízou a nám nezbývalo nic než čekat jak se dohraje skupina.

Po delší odmlce jsme byli opět na palubovce v souboji o 5-6 místo. Kdy byl našim soupeřem pořádající celek Black Angels. Není se na co šetřit teď nebo nikdy. Od samého začátku to byla přetahována kdo z koho, tomu odpovídala i naše hra byla, která byla zápas od zápasu lepší a lepší. Dokázali jsme si tvořit nespočet akcí, ale gólový efekt nulový. Když najednou nastala totální rozborka soupeře krásna souhra nahrávek na Davida, který zachoval chladnou hlavu, jako zkušený mazák počkal, až si gólman lehl, a s naprostým klidem zakončil. Napravil tím tak svou hrubku, za kterou byl potrestán. Byla to paráda, ale jak bývá našim zvykem, přišlo polevení a soupeř snížil. První část vyzněla lépe pro nás. Do druhé části jsme šli s tím, že je to stále 0:0 a budeme pokračovat v tom co nám tak šlo. Obrana fungovala, útok si taky dokázal vytvořit několik gólových příležitostí, ze všech šancí byl pouze jeden gól. Soupeři se ještě povedlo kosmeticky upravit výsledek. Pro nás to bylo to nejdůležitější vítězství celého dne. Ač ne v plné sestavě jsme koš udržely. Pro nás to znamená jediné, ještě více na sobě pracovat.

Děkuji Všem klukům za nasazení a obětavost.
Díky také patří rodičům, kteří s námi vydržely až do konce.