Tradiční soupeř, tradiční zápas a bod!

Dobrý den u článku o semifinále první ligy žen!

IMGP4021Zatímco mužští příslušníci „A“ týmu pravděpodobně léčili nepříjemné bolesti po mohutných oslavách, které přivodil senzační postup do Národní ligy českého florbalu, do pražské haly na Radlicích naběhly jejich kolegyně, které hrají semifinále 1. ligy žen. Z logických důvodů návštěva oproti pátečnímu zápasu opadla, přišlo ale i tak slušných 55 diváků, přičemž nechyběli ani takový borci jako kapitán David Kolář nebo klubový srdcař Patrik Míka. Oba tito borci fandili ze všech sil a nechyběl ani jejich všetečný komentář k dění na kluzišti. První jmenovaný zastal také funkci hlasatele, která mu ne vždy šla podle představ jeho i diváků.

Když se zápas blížil ke startu, tak huronský pokřik diváků a dunění válečných bubnů ovládlo halu. Po úvodním hvizdu na nás vlétla plzeňská děvčata bez respektu a slitování. Naštěstí jsme tlaku odolali a po téměř dvou minutách hry vsítila svůj první letošní „play-off“ gól Iva Benešová, a to hned ve svém prvním zápase. Aktivní Kolář ihned zahlásil tuto novinu do éteru a diváci se mohli radovat. Tlak Plzně ale nepolevoval, a tudíž diváci mohli sledovat poměrně vyrovnanou třetinu. Víc šancí, i přes nepřesné nahrávky a časté problémy s přechodem přes půlící čáru, měly právě naše holky. Třetina avšak skončila těsným rozdílem.

Kotel diváků nepřestával rozvibrovávat halu ani při další periodě. Po nahrávce Lochmanové, která si zajistila již 10. bod v letošní vyřazovací části, skórovala opět Iva Benešová. Gól vlil do našich děvčat energii, která jim pomohla při důrazném pressingu v útočné polovině. Vyrovnaná hra byla stále nahoru a dolu. Pěkným 15. bodem se Eva Krauskopfová po její klasické střele od mantinelu umístila na dosavadní třetí příčce bodování play-off a vedli jsme již o tři branky. Ve 30. minutě přišel lehký kolaps při umístění hráček ve standardní situaci. Lehkou střelou země-země našla Políková díru u tyčky do té doby bezchybné Casado a bylo sníženo. Poté se iniciativa pomalu přelívala na hokejky plzeňského FBŠ.

IMGP4183Panterky nezačaly poslední třetinu dobře. Po standardní situaci, kdy Kučerová šla do výběhu bez balonu a zbylé dvě hráčky na sebe nevěřícně koukaly, tak hostující hráčky je obraly o míček. Minutu na to SLAVIA snížila po nedůrazu našich obránkyň v brankovišti, což je dle slov trenéra Jenšíka jedním z esenciálních problémů našeho družstva. Dalších 10 minut se ve hře prakticky nic nezměnilo, aktivita u míče byla na obou stranách hrací plochy, k většímu ohrožení branky však nedošlo. Za zmínku pak stojí velký tlak Plzně na konci zápasu, kdy se hráčky i diváci pořádně nervovali, aby zápas nešel do prodloužení. Tenké vedení jsme však udrželi a vezeme si do odvety bod k dobru.

Po skončení zápasu stojí za to zmínit zábavnou minelu hlasatele Davida Koláře, který poté, co mu bylo sděleno, že má vyhlásit číslo 72 jako hráčku utkání domácích, se přeslech, a vyhlásil hráčku číslo 71. Tímto Davida zdravíme a doufáme, že si pečlivě čistí své uši, které byly zjevně obroušeny zbrusu novou klubovou kšiltovkou.

FbC Panthers – FBŠ SLAVIA Plzeň 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) online