Těžcí soupeři i bojovný výkon, výhra ale nebyla

Sobotní zápasy nás zavedly na pražskou halu, tudíž nám odpadlo nepříjemné cestování.

20160319_134634Prvním soupeřem nám byl Sokol Strašecí, který na nás doslova vletěl. Byl to bojovný florbal, plný soubojů. Soupeř byl šťastnější v koncovce, kdy ukončil první část 0:4. V druhé části jsme měli několik dobrých příležitostí pro vstřelení branky, ale dělali jsme hvězdu ze soupeřova gólmana. Při naší rozehrávce zařídily holky krásným signálem vyloučení soupeře za vzdálenost, ale přesilovou hru jsme nevyužili. Chvilku na to se Monča odhodlala vystřelit z půlky a byl z toho gól. V následujícím střídání navyšovalo duo Kačka-Lůca. Polevili jsme a soupeř opět několikrát udeřil. Terezka poučena gólem Monči si řekla, že to taky zkusí vystřelit na bránu a povedlo se. I přes nelichotivé skóre na konci zápasu, jsme stále bojovali.

Po dvouzápasové pauze na nás čekal Texas. Hned od prvního buly to na hřišti jiskřilo. Soupeř byl agresivnější a hladovější po gólech. Nám nefungovalo nic. Vypadalo to jako bychom nechtěli ani hrát. Nedařilo se nám vůbec nic a soupeř procházel naší obranou jak nůž máslem a skóroval ze všech možných střel. Během pauzy jsme si řekli na co si dávat pozor a čemu se vyvarovat. Chyb sice ubylo, ale soupeř si hrál svoje a dokráčel si pro výhru. I přes naše nepřesnosti jsme dokázali skóre alespoň korigovat.

Předposlední zápas nás vyzval Herbadent. Nechtěli jsme, aby to bylo totožné utkání jako předchozí. Poučili jsme se a soupeř se těžko dostával do šancí. Bylo to bojovné utkání s kvalitním soupeřem, který hrál opravdu dobře. Dostával nás často pod tlak, ale nás držela Katka v bráně. Nic netrvá věčně a soupeř nás přehrával a navyšoval skóre. Za zmínku jistě stojí florbalová paráda v podání Jany, která vypíchla soupeři balón, se kterým následně uháněla do rohu. Pod tlakem 2 soupeřů našla skulinku a nahrála na nabíhající Lucku, která nekompromisně zakončila a dala tak alespoň čestný gól.

Posledním soupeřem byly domácí Vinohrady. Už před tímto utkáním jsme chtěli alespoň toto vyhrát. Nemělo cenu se na nic dalšího šetřit. A na soupeře jsme opravdu vtrhli. Najednou vedení 2:0 a v našich hlavách se už slavilo. Soupeř vzápětí trestal, dokonce otočil vývoj utkání ve svůj prospěch na 2:4. „Takže znovu a lépe a pojďme to otočit“. Povedlo se jen z poloviny, i když jsme dokázali ukončit první část nerozhodným stavem. Druhá část byla nahoru dolů. Vedete, srovnáno, prohráváte, srovnáno. A tak to byl až do konce vyrovnaný stav, následovala naše standardní situace, která se nám vůbec nepovedla. Soupeř dostal nabídku, která se neodmítá a trestal naši chybu, kdy odskočil do vedení o gól, když do konce chybělo snad 30 sekund! V závěru jsme již gól nestihli dát a tak byl soupeř šťastnější.

ELITE PRAHA – Panthers – Sokol Nové Strašecí 3:11
ELITE PRAHA – Panthers – FBC Texas 4:13
ELITE PRAHA – Panthers – Herbadent 1:8
ELITE PRAHA – Panthers – Sokol Královské Vinohrady 7:8