Céčko šest bodů doma za malátné výkony

20160319 Mc VáclávekHned několik zvláštností provázelo další  turnaj Mužů C. Jednak se hrálo doma v Radlicích, ale nepořádalo se, za druhé se hrálo od osmi ráno, za třetí po velmi náročné oslavě postupu Mužů A z předešlého dne a za čtvrté vzájemný zápas se spřáteleným týmem a tréninkovým partnerem Elite.

Utajená minulost asi vyšla najevo a dostihla jednoho z brankářů Elite a tak jsme nemohli využít konspiračních nitek a vítězství jsme si museli zajistit běžným způsobem. Kdo by však očekával, že utkání bude navazovat na tréninková střetnutí, tak by se mýlil. Podobalo se jim to v přátelském férovém pojetí, ale naše tréninková lehkost byla ta tam a veterán Kiwi v brance čaroval. Na šance bohatý, ale na branky chudý zápas tak rozhodly pouze dvě přesné trefy Davida Hejzlara již z první třetiny a zápas tedy skončil fotbalovým 2:0. Velká pochvala pro Honzu Slavatu za již druhou vychytanou nulu v sezoně a tato je cenná dvojnásob, v souvislosti s naším velmi špatným bráněním, kdy v několika pasážích nás kluci z Elite provětrali pokusy, které bychom měli dobře znát. Bohužel pro ně je ale střelecké štěstí opustilo a my nevyužili ke konci zápasu nařízený nájezd a dvojnásobnou přesilovku. O následné přestávce se pak konalo velmi nezvyklé a zjitřené sezení a rozebírání naší impotencí ovlivněného zápasu a zdravě jsme procvičili lekce argumentace, pokřikování, pravdování a logických spojek :-)

20160319 Mc Elite a Slaný

Druhý zápas s aktivnějšími Barakudami ze Slaného se nesl v duchu našeho ospalého přístupu, jako by snad všichni včera slavili s mužským áčkem. Soupeř na nás vlétl a stíhali jsme se jen točit, varovný první gól přišel brzy, další šance soupeře jsme ale eliminovali a veterán Ghali pak po dlouhém půstu přispěl vyrovnávací brankou. Druhá třetina byla ale z naší strany prospaná a odchozená a nebyli jsme schopni efektivně vzdorovat soupeřově jednoduché hře a znamenalo to jeho vedení 1:3. Ve třetí části pak došlo ke zlepšení naší zejména rozehrávky a naše hra byla nebezpečnější a během pár minut bylo srovnáno, další trefu přidal Hejzlar a budoucí veterán Martin Denk. Utkání nabralo nový rozměr, tempo se zvýšilo a bubnu se ujali Škvorovi a hnali svůj tým za vítězstvím, což se nakonec povedlo a ve správný čas zaúřadoval také se postící právě mladík Škvor povedenou střelou z běhu mezi ruku a nohu golmana a zajistil tak náš plný bodový zisk.

Přestože náš výkon dnes nebyl zdaleka optimální a místy jsme hráli jak ponocní, tak jsme v obou zápasech zúročili naše zkušenosti a výkon podpořili nasazením a týmovostí. Žádná paráda to nebyla, ale body máme všechny a dostali jsme málo gólů.

Příští kolo nás čekají poslední Black Dragons a první Blue Horses a bude to náš poslední turnaj, protože na posledním už nehrajeme, takže to bude poslední možnost sklízet body do tabulky i osobních kapes, které jak víme, často leží na zemi.

FbC Panthers C – Elite Praha 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

FbC Panthers C – FbC Barracudas Slaný 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)