Ženy A v přestřelce přehrály Chomutov a slaví postup do semifinále!

Na odvetné utkání do Chomutova vyrazilo naše ženské Áčko až v pozdních hodinách a cíl byl jasný – postup do semifinále.

20160313 Wa ChomutovV 1. třetině jsme na hřišti vládli a zamkli soupeře do jeho obranného pásma. Po našich dvou individuálních chybách ale Chomutov vedl 0:2 a holky si mohly jen drbat hlavu, jak se to mohlo stát. Naštěstí se do konce třetiny dvakrát prosadila dvojice Škopánová-Šusterová a do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Do druhé třetiny holky znovu vletěly po hlavě, nadále je ale trápila obranná činnost a po chvíli jsme znovu prohrávali, tentokrát 2:3. Trenér se rozhodl oživit střelkyni Slanou a tento tah se mu vyplatil, neboť hostující třináctka utekla bekům a zavěsila přímo pod okap. Následovala bláznivá hra nahoru dolů, po které jsme končili třetinu s průběžným vedením v poměru 5:4.

Třetí třetina už byla v naší režii, holky zakládaly jeden útok za druhým a točily severočešky jako na kolotoči. Jedinou nevýhodou byla snad jen skutečnost, že palubovka spíše než povrch pro florbal připomínala hřiště místních Pirátů, kteří se v tu chvíli prali o nadstavbu v hokejové Extralize (a k radosti trenéra Jenšíka nutno dodat, že nakonec úspěšně), což jsme naštěstí zvládli lépe než soupeř a dokázali jsme zásluhou trojice Lochmannová-Šarochová-Baráková vsítit ještě tři branky, zatímco soupeř pouze jednu a v zápase jsme tak zvítězili 8:5!

FbC Panthers – Florbal Chomutov 8:5 (2:2, 3:2, 3:1) online