Muži A uspěli i na hřišti soupeře

20160313 Ma radost PlzeňDruhý zápas, tentokrát na palubovce Plzně, se v mnohém podobal tomu prvnímu. Drtivý nápor soupeře a napadání na hranici fyzických sil nás dostal pod tlak a dělal nám problémy, ovšem hůře to vypadalo než to skutečně bylo. Plzeň z tlaku vytěžila opět „jen“ dva góly, nechala si je ale na závěr periody a tak jsme poprvé s Plzní prohráli třetinu.

Vyrovnání přišlo hned zkraje druhé části, pak přišlo druhé vyloučení domácích a během něj byl za vzájemnou strkanici odeslán na trestnou po jednom hráči z obou týmů. Hokejovou přesilovku 4:3 využil hokejovým způsobem Lubenský a náš tým opět ožil a pomalu začal přebírat otěže zápasu a ještě při další přesilové hře znovu přesně a velmi podobně pálil Lubenský. Hra byla stále vyrovnaná, na tvrdosti přibývalo a na rychlosti neubývalo, oba týmy se ještě dvakrát stihli přetahovat o vedení, ale do šaten se šlo za stavu 4:4 a rozhodl tak náš bleskový nástup do závěrečné části, dvě slepené branky ve dvou minutách definitivně převážily váhu utkání na naší stranu a zbytek zápasu už byl v naší režii, i když soupeř bojoval až do konce, ale projevil se náš větší klid na hokejkách a odolnost v soubojích.

Velká pochvala patří celému týmu za disciplinovaný výkon, korunovaný nasazením a produktivitou, ukázali jsme, že umíme hrát i na velkém hřišti. Důležitý krok je tedy za námi a ten nejdůležitější ještě před námi, ukončit sérii budeme mít možnost doma již v pátek večer.

2. kolo play-up Divize: FBŠ Slavia Plzeň – FbC Panthers 5:7 (2:0, 2:4, 1:3) online