Zmatené srnky doskákaly za prvním vítězstvím ve čtvrtfinále

IMGP3548Po „povinném“ průchodu přes první kolo play-off s letos tápajícím Litvínovem přišla pro naše ženy tajemná výzva. Nováček první ligy žen se navzdory předpokladům dostal až do čtvrtfinále play-off (nutno říci, že po povedené sezóně). Jedná se o bojovné mladice z Chomutova, které nám daly v jediném společném zápase dosti zabrat. Po výhře 8:7 jsme se ale radovali my. Tento zápas však byl pro nás trochu výstrahou. Do Radlic tak přijel tým, který si od nás vysloužil respekt.

První třetina nabídla z naší strany řadu nepřesností a spíše trochu ustrašený herní projev. Naopak soupeřky do utkání vlétly bez respektu a strachu a zejména jejich nepříjemné napadání nám dělalo problémy. Po několika akcích na obou stranách skončila první část nerozhodně.

Na řadu přišla samozřejmě důrazná (ale opravdu mírná) domluva trenérů v šatně. Pro zvýšení tempa hráček přišlo logické snížení na dvě lajny. Obratné čachry přinesly první dva góly. Zlepšili jsme pohyb a rázem jsme byli lepším týmem, i když celkový obraz byl řekněme…Nu, jak trenér trefně poznamenal: „Připomíná to honbu zmatených srnek za skákajícím hopíkem.“ Každopádně důležitým faktem bylo to, že efektivita zakončení byla na naší straně a právě tato třetina rozhodla celý zápas. Prosadily se postupně Slaná, Šmolcnopová, Krauskopfová, Lochmannová a Jana Rosmusová, která si připsala fíky dva. Chomutov dokázal snížit jen s nařízeného trestného střílení (schválně jestli uhádnete, kdo fauloval). Nájezd to byl vcelku bizarní, rozhodčí totiž nenechal dostatečný čas pro golmanku na nasazení masky a jinak bezchybná Casado tak inkasovala. Inu i mistr tesař se někdy utne.

IMGP3392Třetí třetina tak jen byla kosmetickým doplňkem, ovšem na výsledku, ne na kráse hry. Andrea Nováková, která se často projevuje nepříjemnými kontakty se soupeřkami, se krásnou trefou pod víko dočkala svého gólu v letošním play-off (nutno dodat, že po parádní nahrávce od Verči Šmolcnopové). Kapitánka Šusterová pak ještě navýšila na konečných 8:1.

Soupeřkám slouží ke cti, že se nevzdávaly ani za nepříznivého stavu. Velké poděkování pak patří našim fanouškům, kteří nejen že dorazili v hojném počtu, ale také byli díky dvěma bubnům
řádně slyšet. Především děkujeme panu Škvorovi, panu Merhautovi a také naší milované Olí. I když ke konci už z toho nejenom trenéry trochu bolela hlava ;)

FbC Panthers – Florbal Chomutov 8:1 (0:0, 6:1, 2:0) online