Starší žákyně po herním půstu znovu v akci!

Po několika týdenním zápasovém klidu, odehrály starší žákyně další turnaj v hlavním městě Praze.

První zápas nás na nás čekal soupeř z Dolního Bousova, který přijel připraven přehrát každého  soupeře, co by se jim chtěl snad postavit do cesty. Začátek byl velmi ospalý, soupeř skóroval snad ze všech možných šancí a udával tempo hry. U nás se střelecky prosadila Karyn, která z levé strany překvapila nejen sebe, ale i soupeřovu brankářku. První část tak ovládl soupeř 4:1. Během přestávky jsme si řekli, co nám nešlo a jak chceme hrát. Požadovaná změna opravdu nastala, začaly jsme si vypracovávat nadějné šance, které jsme i proměňovaly a soupeř nevěděl, kde by měl být dřív. Za zmínění stojí i nádherná ukázka standardní situace, kdy Kačka K. rozehrála dlouhý balón z vlastní poloviny přímo na čepel obsazené Lucky, která si s touto situací bravurně poradila a rozvlnila síť soupeře. Soupeř se však v průběhu hry dokázal také ozvat, a i když jsme druhu část ovládly poměrem (2:4), na vítězství už to nestačilo.

Ke druhému zápasu sepsala svůj pohled i hráčka, v ten moment brankářka, Anna Boháčová: „Po smolně prohraném zápase proti 20160313_113836Dolnímu Bousovu  jsme si řekly , že i když proti nám bude  stát silnější Tatran , tak se rozhodně nevzdáme před bojem a za vítězstvím si půjdeme stůj co stůj, protože i ti nejsilnější nejsou neporazitelní.
Naší svatyni jsem netradičně šla hájit po domluvě s ostatními a bohužel již pár minut po prvním hvizdu jsem lovila míček z branky. Brankostroj Tatranu začal postupem času nabírat na obrátkách. Na druhou polovinu jsme nastoupily s čistou hlavou a přidaly i jeden hezký gól. Více už nám však brankářka Tatranu nedovolila. Výsledek se může na první pohled zdát krutý, ale holkám patří velká pochvala za předvedený výkon a za to že ani na vteřinu nepomyslely na ,,Házení flinty do žita“. Já osobně jsem si odnesla i velmi zajímavý zážitek z brankoviště, kde jsem celou hru viděla poprvé z cela jiné perspektivy.“

Posledním soupeřem nám byl Texas, který přijel na tento turnaj pouze ve třech a pokaždé odešel s pořádným přídělem branek. Naše hra tomu však ani zdaleka neodpovídala a nechaly jsme si diktovat tempo od soupeře. Po slabším začátku jsme se ale rozehrály a vedly 3:2. Smolný moment však přerušil utkání z důvodu zranění hráčky soupeře a jelikož už neměly nikoho na střídání, musel být zápas ukončen.

FbC Panthers vs FA MB D. Bousov  5:7

FbC Panthers vs Tatran Střešovice 1:12

FbC Panthers vs Texas Praha 3:2 – nedohráno