Muži A udělali první krok

20160312 Ma nastup PlzeňV sobotu v podvečer čekal naše Muže A dlouho očekávaný zápas o postup z Divize s týmem FBŠ Slavia Plzeň, který domácí fanoušci znají pouze z ženského florbalu. Před rekordní návštěvou tedy před sebou stanuli dva vítězové Divizí. Od začátku bylo tedy jasné, že se bude jednat mimořádně kvalitní zápas a na část hokejek se vkradla lehká nervozita – celkově si s ní lépe poradili hráči z Plzně, kteří hráli jednoduše a dobrým pohybem dělali našim zejména obráncům problémy s rozehrávkou. Naše hra byla nepřesná, pomalá a jakoby svázaná a z toho těžil soupeř, nejprve po trochu sporném volném úderu za údajný výskok Švýcara Blattera a chvilku poté opět ze standardní situace, kterou jsme velmi špatně odbránili. Kromě toho měla Plzeň ještě několik šancí, které z různých důvodů neproměnila. Snížení přišlo z naší strany v přesilové hře a ještě do přestávky bylo srovnáno, což bylo důležité pro další vývoj zápasu.

Naši borci se pomalu začali osmělovat a začali ukazovat, že si umí se zápasem poradit a pomohla tomu šťastná trefa Patrika Míky ze střely od mantinelu z dobře odehraného zámku. Jenomže další dobře sehraná a námi špatně odbráněná standardní situace skončila opět brankou a bylo srovnáno. Další nabídnutou přesilovku Panthers nevyužili, trenér už roztočil sestavový kolotoč a chvíli poté se k odražené Tomešově střele dostal Krůšek (4:3). Zbytečné vyloučení na naší straně (oplácení v přerušení, když rozhodčí pískal pro nás) zařídil kapitán Kolář, ale zároveň jsme začali hrát sebevědomě a velmi dynamicky, takže oslabení bylo naše a navíc v něm brankáře svou dělovkou propálil Ptáčník a zvýšil na 5:3 a to byla zřejmě klíčová událost zápasu a to i přesto, že ještě jedno podobně zbytečné vyloučení z dílny Jakuba Rybky soupeř využil ke snížení.

Třetí třetina pak obsahovala (poprávu) nejvyšší počet vyloučení (pět, poměr 3:2) a i díky pevné ruce rozhodčích se zápas odehrál férově a regulérně. Podstatné ale bylo, že jsme zápas měli už pod kontrolou a v žádném oslabení a ani jinak neinkasovali. Hodně nám pomohl i soupeř, který své šance buď netrefil a nebo se nechal ubránit.

První bod v sérii tedy zůstal doma a zítra se čeká odveta v Plzni, jaké budou klíče k úspěchu už dnešní zápas napověděl, vyrovnat se s nervozitou, vyvarovat se zbytečných chyb v rozehrávce a vymazat vyloučení z kategorie zbytečných. Na každý pád je jasné, že na sebe po právu narazily týmy, kteří své ostatní soupeře převyšují nejenom tím, že běhají a tlučou, ale že mají v moci i nějaké florbalové dovednosti.

1. kolo play-up Divize: FbC Panthers – FBŠ Slavia Plzeň 7:4 (2:2, 3:2, 2:0) online

20160312 Ma a win is a win Plzeň