I bez křiku trenéra to jde. A možná i lépe.

Na hranici bývalého vojenského újezdu vyrazili naši mladí borci za dalším turnajem. V ideální sestavě devíti hráčů do pole a dvou brankářů se postavili netradičně čtyřem týmům (na turnaj se nedostavil tým Texas Praha, takže se muselo upravit rozlosování). Na nás navíc vyšlo parádní rozlosování stylem zápas, pauza, zápas, takže turnaj příjemně ubíhal bez delších prodlev.

IMGP3286První zápas nám ukázal, že bez nasazení se florbal prostě hrát nedá, a tak když jsme velmi rychle prohrávali 0:2, bylo třeba klukům trochu promluvit do duše, hlavně ale potichu! Na turnaj totiž dorazil sotva třetinový trenér, který byl totiž čerstvě po nemoci a tak jeho hlasivky pracovaly na úrovni podobné mumlajícímu idiotovi. Veškeré pokyny na hřiště tak sděloval šeptem a když už se mu podařilo zakřičet, tak si musel na chvíli sednout, aby z toho náhodou nespadl. Vítaná pomoc pak dorazila v průběhu třetího zápasu, kdy se ho zželelo jedné mamince a tak mu přinesla vývar, protože se to prostě nedalo neposlouchat :)

Ale zpátky k zápasům. Kluci se po nedůrazné promluvě otřepali a začali hrát pořádně, zejména se prosazovali individuálně, což se pak přenášelo do všech dalších zápasů. Velkým mínusem se ukázal fakt, že už sice umí obsadit hráče, ale zatím si ještě povětšinou stoupnou na tu špatnou stranu (rozuměj pověsí se mu na záda) a pak jen provinile sledují trenéra/rodiče/spoluhráče s výrazem: „Já vím, já SAKRYŠ fakt moc dobře vím“. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout, že se nám začíná dařit kombinační útočná hra (což je konec konců logické, nikoho nebaví bránit. V tom spočívá jedna z nejtěžších úloh všech trenérů světa, přesvědčit mladé hráče, že obrana je minimálně stejně důležitá jako útok). Nahrávky na šířku hřiště, za obránce, dokonce zpětné nahrávky byly k vidění a v tu chvíli trenér i zapomněl na svojí nemoc a kochal se. Výsledky už si přesně nepamatuje. Jednou jsme prohráli a zbytek zápasů vyhrály, takže možná i postoupíme, ale to nejdůležitější bylo, že jsme místy předváděli hru, kterou jsme chtěli předvádět.

Díky všem za skvělý turnaj a zase příště.
FbC Panthers – Florbal Jesenice 6:4
FbC Panthers – Olymp Praha 4:5
FbC Panthers – Red dragons Hořovice 6:5
FbC Panthers – Tatran Střešovice B 8:5