Hladový Šimůnek, šikovný Toms a nový kandidát na dřeváka!

Junioři vycestovali ve velmi brzkých ranních hodinách do Kralup n./V.,aby zde odehráli další dvě utkání 3. juniorské ligy. Nemalé komplikace zažilo trenérské duo, kterému uzavírka komunikace zajistila krásný a zajímavý výlet do sousedních Veltrus, o kterém budeme vyprávět ještě svým vnoučatům. Do stejné pasti se chytil taky matador Šimůnek s celou rodinou, který tak dorazil pozdě, za což dostal patřičně vyčiněno.2016 03 12 Florbal Kralupy na Vltavou kolaz

V prvním zápase nás čekala Mladá Boleslav, která kousala více než jsme čekali. Ač jsme měli jednoznačně více ze hry a taky poměr počtu šancí hovořil jasně v náš prospěch, byl stav utkání 10 minut před koncem pouze 4:2, po dvou slepených brankách soupeře. Nakonec jsme však zvládli odskočit na rozdíl 5 gólů a vybojovat další 3 body. Za zmínku stojí florbalová paráda Kuby Tomse, který místo střelby z první posadil brankáře na zadnici, dvakrát s ním přetřel brankoviště, aby následně bezchybně zakončil. Parádní techniku a zakončení předvedl také kapitán Hudec, který ladně protančil přes obranu soupeře a podobně jako kolega Toms nedal brankáři šanci. David Šimůnek zjevně nedostal vyčiněno dostatečně a tak před druhým gólem soupeře neudržel nervy a nechal se vyprovokovat o 7 hlav menším soupeřem, u kterého se pokusil o nesportovní dekapitaci. Bylo mu posléze odpuštěno, jelikož svou frustraci odůvodnil nedostatečnou snídaní, kterou borec s jeho parametry považoval za příliš malou a tak bychom pro příště poprosili maminku Šimůnkovou, aby bylo příště o Davida lépe postaráno. Děkujeme! Sečteno podtrženo 8:3.

Ve druhém zápase nás čekal tým Athletics Praha, který znají naši muži z Divize. Početně na tom byl tým juniorů ještě o chlup hůře a tak proti nám stálo 6 kluků, z nichž jeden byl brankář. Soupeř byl překvapivě dost bojovný, aktivní a technicky zdatný a musíme přiznat, že byl příjemným překvapením. Ve druhé třetině byli dokonce lepším týmem na hřišti, jelikož se nám dlouho nedařilo kluky přesvědčit, že pokyny jim předávané jsou skutečně správné. Jakmile je však během třetí třetiny začali plnit, uchopili otěže zápasu pevně do svých rukou a potvrdili staré známé pravidlo, že na 5 lidí se prostě nevyhrává. Konečný stav 7:3. Zajímavostí byla sázka mezi trenérem Míkou a Jirkou Wolajnykem, který slíbil 3 kanadské body, cenou pro vítěze byl iontový nápoj. Přál bych vám vidět orosené čelo Patrika, když Jirka zaznamenal v první polovině zápasu již druhou branku. Nakonec se však radoval právě trenér. Jirka pohrdl dokonce nájezdem. Z jeho samotného provedení by měl radost zejména Roman Školník, protože lob na brankáře, který sedí na brankové čáře, je jeho typickým zakončením.

Děkujeme všem fanouškům a rodičům za podporu.

FbC Panthers vs. FA- Mladá Boleslav 8:3
FbC Panthers vs. Athletics Praha 7:3