Ženy neponechaly nic náhodě a bez větších problémů postupují do čtvrtfinále!

K druhému zápasu osmifinále vyjely Ženy A do Litvínova oslabeny o několik klíčových hráček, přesto však nakonec splnily požadavky fanoušků, kteří si žádali gólovou smršť, a zvítězily 9:5!

20160306 Wa LitvinovOd začátku utkání se hrál trochu jiný typ florbalu, než jaký byl k vidění v Praze. Bivojky nepříjemně napadaly a hrálo se nahoru dolů na obě strany. S napadáním si holky naštěstí poradily bravurně a po několika minutách už na tabuli svítilo dvoubrankové vedení, které zařídila dvojice Nováková a Lochmannová. Po špatné rozehrávce Krauskopfové, která namazala do brejku Černé, sice domácí hráčky snížily, výhodu dvou gólů ale vrátila Panterkám Lochmannová, které o něj vzápětí přišly znovu po špatném rozehrání, tentokrát ale z hokejky Nedvědové. Holky se naštěstí ze svých chyb poučily a vzápětí začaly přidávat další branky. Nejprve Škvorová vymetla šibenici tak parádně, že ani nevěděla, jak se radovat, poté výstavním granátem rozvlnila síťku Kučerová (která se za poslední rok neskutečně posunula, pozn. trenéra) a třetinu hrůzy pro domácí dovršila Baráková po kombinaci do prázdné branky.

Holky se zapomněly myšlenkami v růžové litvínovské šatně a druhá třetina přinesla zmar, který vyústil ve 3 branky domácích a který dokázala korigovat pouze Krauskopfová. Druhou třetinu tak po právu vyhrál soupeř a pořádně zdramatizoval zbytek zápasu.

Naštěstí druhá část zabrala jako pověstná studená sprcha a Panterky znovu začaly své soupeřky tlačit. To přineslo dvě přesilové hry, které dokázala společně se Šarochovou využít svým třetím zásahem v utkání Krauskopfová a na konci zápasu tak ukazovala světelná tabule výsledek 5:9 z pohledu litvínovských děvčat. Nejlepší hráčkou z našeho týmu byla vyhlášena Baráková a celý tým si kromě postupu do čtvrtfinále odnesl poučení, že pro příště už by to chtělo hrát naplno celý zápas.

FbC Panthers – SK Bivojky Litvínov 5:9 (6:2, 1:3, 2:0) online