Uzávěrka základní části skončila pro Muže A vítězně!

Na hale Jedenáctka se naše mužstvo sešlo již v dopoledních hodinách, jelikož utkání soupeř naplánovat na 10:00. Ospalý příchod některých hráčů a následná nepříliš aktivní rozcvička se podepsala na začátku utkání – divák by sedačku na tribuně milerád vyměnil za pohodlnou postel.

20160306 Ma Chodov BI přes počítající menší zádrhele se v 4. minutě prosazuje Janoušek nejpomalejší střelou v regionu. Soupeř však využil zmatku před bránou, který nastal ještě v první půlce první třetiny, a nakonec volný Müller srovnává. Na Chodovu již ke konci třetiny bylo vidět, že se pomalu ale jistě rozkládá zevnitř (sprosté nadávky mezi spoluhráči nikdy nevěstí nic dobrého).
Druhá třetina začala s trošku pozměněnou sestavou, ale týkalo se to jen útočných trojic. Ze standardní situace u mantinelu v 21. minutě krásně trefuje vzdálenější horní růžek opět Müller a Chodov se tak ujal vedení, které ještě navýšil v 28. minutě a Müller tak zkompletoval hattrick. Trenér Jenšík vrátil sestavu do původního složení a nastalo zlepšení. Buchtův backhand v 32. minutě nezklamal. Akce tria Janoušek – Školník – Veverka mohla vyrovnat, ale po zbytečně velkém množství nahrávek střela skončila pouze v golmanovi. Pomalé vracení do obrany využil střelou z úhlu chodovský Doležal. Naštěstí pro nás přišla klasická Likisovka a odstartovala ve 38. minutě obrat zápasu.
Na začátek poslední třetiny utkání trenéři zvolili hru na 2 lajny, což se jim vydařilo. Velezkušený Míka zachoval hned zkraje třetí části klidnou hlavu, zapojil své vypracované ruce a bezpečně srovnal z trestného střílení. Následně Veverka nepohrdl Školníkovým backhandovým shozením na mantinel a posouvá Panthers do vedení. Po dalších 20 vteřinách Ptáčníkova žíně ze středu hřiště konečně končí v brance (nesmíme zapomenout na skvěle clonícího Pokorného). Soupeř ale nepolevoval a stále si vytvářel šance, jejich snahy ale utíná dvojice Školník-Polcar, která zvyšuje vedení hostí. Také duo Veverka – Janoušek nezaostává a potvrzuje své schopnosti a souhru potvrzuje dalším gólem do branky chodovského Zajíce. Aby utkání nabralo zajímavějších rozměrů, nepřesná nahrávka Janouška končí na holi soupeře, ale Mazák si k nevoli domácích dobře postavil branku. Pokorný 10 minut do konce utkání konečně dává svůj první gól v tomto zápase, Kölbl následně nastřelil pouze tyč po nahrávce z rohu z Buchtovy hokejky. Poslední minuty třetiny se nesly v duchu soutěže „kdo že to nakonec vyhraje kanadu“ mezi Janouškem a Kolářem. Desátý gól padá po tzv. pinkání si kolem branky, kdy se prosazuje Krůšek. Na poslední střídání nastupují již zmínění protivníci v kanadském bodování a ať se děje vůle boží – nakonec Buchta nachází Koláře, který nemíjí a rozlouskává tak toto dilema.
Tímto zápase mužské elitě končí základní část. Když něco končí, začíná něco jiného. Již 12.3. se předvedou v play-up proti FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň na domácí půdě. Tímto Vás srdečně zveme!
20160306 Ma Chodov B (2)Klub manželek, který nechybí snad na žádném zápase posílá klukům vzkazy (dámy byly dotazovány hned po utkání, tak buďte shovívaví pozn. autora):
• Týnka Lochmannová (přítelkyně Davida Koláře): „Mám to ale šikovného muže, který vyhrál kanadu.“
• Barča Petrlíková (přítelkyně Martina Kostřici): „Dávám mu deset minut, jinak odcházím. Mám děsný hlad.“
• Barča Dostálová (přítelkyně Davida Polcara): „Vzkazuji celému týmu – více branek, méně zlomených hokejek.“
• Dáša Svobodová (přítelkyně Lukáše Tomeše): „Kluci jste šikovní, hezky se na vás kouká.