Prázdninový Dorost A

20160306 Ka Kladno a StartSestava a hlavně tréninkový režim byl ovlivněn lyžemi, sněhem, prázdninami, biatlonem a bůhví čím vším, navíc trenéři hráli svůj zápas a tak přišel na řadu opět vyzkoušený zástup. Ranní zápas s vyznavači jednoduchého a běhavého florbalu, založeného na nasazení a chudého na nějaké parády či kreativitu z města Kladna jsme odehráli jak ve sněhulích – rychlý soupeř nám dělal problémy a často jsme byli v soubojích pozdě a neuměli si hned poradit, ale i tak byl zápas celou dobu vyrovnaný, i když je pravda, že jsme to byli my, kdo tahal za lehce kratší konec, ale ne o tolik kratší, aby nešlo vyhrát. To bychom ale museli mít na své straně trochu více štestíčka a nebo (jednodušší varianta) nenakládat tak trestuhodně s šancemi, které jsme si vypracovali.

Již vstup do utkání byl takový budíček, protože naši borci poslali na první buly za sebe pouze figuríny v dresech a tak soupeř branku slavil ještě dříve, než jsme si sáhli na balon. No ale aspoň jsme spadli trochu na zem a soupeře to uspokojilo a po chvíli jsme se parádně prosadili z přesilovky střelou Kuby Tomse, který pak ještě zvýšil na 2:1. Kladno ještě do přestávky vyrovnalo a druhá část opět patřila více jemu, nasázel nám čtyři branky, ale stále jsme se drželi na dostřel a to zejména výborně odehranému oslabení, kdy Filip Záveský poslal zachycený míček na unikajícího Kubu Tomse, který byl zastaven faulem a nájezd proměnil Wolajnyk a srovnal na 4:4. Jenomže ještě ve zbývajícím oslabení jsme polevili a dovolili Kladnu přesilovku využít a přidat další gól na 4:6. No ale pak si o slovo řekl mladý a malý hrát Kája Petrák, který chytrou hokejovou tečí do šatny snížil na rozdíl gólu.

Třetí třetina byla z naší strany nejlepší a podařilo se nám dostat Kladno po trvalejší tlak, to ale z brejku zvýšilo na 5:7 a to velice smolně, protože brankář Vojta Berný míček už měl, ale nějak mu vyklouzl z ruky ve zmatku si ho tam pak sám hodil. Podobná situace u opačné klece však dopadla šťastně pro soupeře. Tomsův hattrick tak byl jen snížení na 6:7. Tento výsledek pak již zůstal konečným, přestože jsme v závěrečných minutách při power-play měli několik velmi slibných nebo skoro i ložených šancí, ale opakovaně nás sráželo klišé, že čím víc rána, tím víc gól a branku jsme často ani netrefili a proto z naší teprve druhé prohry v sezoně vytěžil všechny body soupeř.

Druhý zápas se Startem byl o dost klidnější a až nečekaně zcela v naší režii a v úvodu druhé části jsme vedli 3:0 a vypadalo to, že soupeře semeleme, přišel nevybíravý zákrok na Matthiase, který pak kvůli zranění kolene již nedohrál (a na první zápas zaspal, takže dobrý den) a následovala pětiminutová přesilovka. Ta nám ale moc nepomohla, hra se zpomalila a soupeř zkonsolidoval obranu a skóre se pak dobrou čtvrthodinku nehlo a na začátku třetí periody Start snížil na 3:1, pak ale opět zaúřadovala dvojice Záveský – Toms ve své obávané disciplíně gól v oslabení a opět jsme měli klid a míček více na svých hokejkách a v deváté a v desáté minutě zasadili dva rozhodující údery, po parádní kombinaci Tomáš Hradec a další brankou v oslabení jinak kmenový hráč Béčka Petr Lávička!

Konec zápasu jsme si pak už dali formou vzpomínky na uplynulé prázdniny a užívali si aplaus fanoušků (rodičů a kluků z Béčka, co přišli podpořit své hvězdy) a v posledních 75 sekundách nechali Start 3x vsítit, aby konečné skóre nevypadalo tak krutě a abychom si pamatovali, že hrát až do konce se vyplatí a může se to hodit. Třeba až nepovedeme o pět gólů nebo šest bodů.

FbC Panthers – FBC Kladno B 6:7 (2:2, 3:4, 1:1)

FBC Start98 – FbC Panthers 3:6 (0:1, 0:2, 4:3)