Muži B doma: výhra a prohra v souboji o třetí místo

20160305 Mb Kutná Hora a FalconMuže B čekaly na domácím hřišti dva méně florbalové zápasy, představení v urputném zápolení slibovaly duely s rezervou Kutné Hory a s Falconem. Sestava byla od minula ještě malinko pozměněna, hlavně tedy vypadnuvší lazaři byli doplněni posilami z řad hubených mladíků a dokonce i Mužů D! Podobně Kutná Hora, i pod hrozbou sestupových starostí, povolala slušnou sestavu. Jak se dalo čekat, tak zápas to nebyl pro diváky moc zajímavý, milovníci atletiky a bojového umění si přišli na své. Bojovalo se a běhalo se celý zápas, my jsme byli lepším a florbalovějším celkem, ale prd nám to bylo platné, šance jsme neproměňovali a soupeř hrozil a byl to i on, kdo poprvé vedl. O vyrovnání se postaral junior Pokorný, když soupeř loboval od své branky, tak ho trefil do tváře a omráčen pak již jen slavil se spoluhráčem Buchtou jeho pohotové zakončení. Bohužel rozhodčím tato mladistvá oběť nestála ani za to, aby mu zapsali tuto asistenci. Následně se projevila absence klíčového exekutora trestných střílení a neproměnili jsme ho. V začátku druhé části to bylo 2:1 po luxusní spolupráci opět Pokorného s Tomešem a pak se zápas začal vléct, my nebyli schopni nějak kloudně vystřelit a soupeř naštěstí také a až ve třetí třetině se nám podařilo rozhodnout. Běhavé, tvrdé, ale férové utkání jsme zvládli dobře, ale z takových bychom měli být schopni vytěžit dřívější nebo vyšší vítězství. Je třeba nezapomenou vyzvednout skvělý výkon matadora Vojty Šafránka, kterého trenéři takticky přesunuli na post obránce a populární Šáfi skvěle režíroval svoje formace a trápil soupeřovy útočníky, přestože na oko pro kamarády tvrdil, že obrana není nic pro něj.

Druhý zápas s obávaným Falconem, se kterým jsme už před nedávnem vyhořeli, byl sice výhodou, protože jsme si to ještě pamatovali, ale i tak se nám nepodařilo zabránit podobnému průběhu. Ten byl ale i trochu podobný rannímu zápasu, bojovalo se a běhalo se nad rámec estetiky, některé souboje i legality a až do konce zápasu vydrželo skóre 0:1, přestože florbalová krása byla jednoznačně na naší straně, nic to nebylo platné, hráči Falconu na krásu nehledí a prostě hrají pragmaticky a jak nejlépe dovedou svou florbalovou přetlačovanou a přestože jsme neudělali vyloženou chybu, tak jsme nedali ani gól a k tomu není co dodat; je jedno, že druhý gól byl smolný a třetí do prázdné klece, dát nula gólů je málo. Chyběl lepší pohyb a fyzická statnost a výbušnost.

Falcon jsme takto pustili v tabulce před sebe a podle výsledků v neděli se pak uvidí, kdo se kde udrží, jisté je, že čelo tabulky nám pomalu ujíždí, ale ještě ho vidíme a v šesti zbývajících zápasech budeme mít možnost překvapit.

FbC Panthers B – FBC Kutná Hora B 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Floorball Club Falcon – FbC Panthers B 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)