Mimořádné předposlední kolo

20160305 Ma BohemkaPrvní březnovou sobotu si měli Muži A odkroutit nezbytnou povinnost, konkrétně odehrát další vzájemný zápas s rezervou Bohemky. V celkové historii to byl již 26. vzájemný zápas (neuvěřitelné) a i když se oba týmy za ten čas proměnily, je i pro laika dost jasně vidět, že už se prostě vidět nemusí a že se na vzájemný zápas ani netěší. Obě strany vidí tu druhou jako zákeřnou a úmyslně nad míru tvrdě hrající, přičemž sebe vnímají jako anděly a věrozvěsty čistého florbalu. Navíc k tomu všemu se zápas měl odehrát mimořádně na staré hale Chodova, tedy v prostředí, na které už si všichni za ta léta odvykli a navíc ještě pod vedením náhradního kouče. O body navíc už tolik nikomu nešlo, takže vše rozdané ideálně tak, aby to nešlo a zároveň bylo po právu na co se vymluvit a pokud k tomu přičteme i nečekaně silnou sebereflexi rozhodčích, nemusíme snad ani psát dál.

Ale pro formu tedy. Již po pár minutách bylo jasné, že Panteři nejsou ve své kůži, zbytečné chyby postupně přesávaly být ojedinělou příležitostí k zasmání, ale vážnou vadou na kráse naší hry. A do toho všeho si představte, že kluci z Bohemky dokonce běhali a to byl pro nás šok. Navíc příliš velké a příliš přesvícené hřiště dezorientovalo některé naše hráče a opakovaně nahrávali hráči soupeře s výmluvou, že si o to hezky řekl pohybem. I kdybychom zapomněli zmínit, že vedení se ujal soupeř, tak by si to zkušený čtenář domyslel – nepokrytý Červenka před velkým brankovištěm.

Trápení pak pokračovalo celý zápas, ale postupně jsme se zvedali, ale soupeřův brankář pro nás byl neprůstřelným a když pak po polovině zápasu přišlo kýžené vyrovnání, tak branka nebyla uznána pro vysokou hokejku. Psychicky to ale zafungovalo a za moment jsme již vstřelili gól korektní díky pumelici Kölbla a záhy z tahovky od mantinelu z rukou Míky. Pohodlné vedení jsme pak statečně bránili a naší hlavní zbraní byla soupeřova neschopnost nás potrestat, ale akcičky jsme měli pěkné, zejména krosové nahrávky nám šly výborně, ale tu nám to skočilo, tu do nás někdo žďuchnul a další branku pak přidal až Krůšek po geniálním taktickém střídání.

Pokud by Martin Vacenovský byl (jak se říká v hantýrce) kluk s mozkem a po návratu z hor nešel do hotelové restaurace na jedno, ale zašel pár kroků dál na ochoz haly, viděl by většinu gólů a stačilo by přijít na poslední tři minuty. Nejprve zvýšil Veverka, záhy si David Polcar vsadil luxusního vlastence a poté přišla chvíle, která již včera zahýbala sociálními sítěmi, totiž když se trestného střílení ujal kapitán tohoto zápasu, klubový zdravotník, trenér Žen B a kmenový hráč Mužů D Martin Bajer (který je tento týden na stáži v Áčku, aby klukům ukázal, jaké je to hrát srdíčkem) stylem sobě vlastním si sním poradil a ve zbývajících 11 sekundách ještě stihl sebrat jeden kanadský bod David Kolář.

Podle výsledku tedy zápas, který jsme pohodlně vyhráli, ale víme dobře, že naše hra měla mírně řečeno k ideálu daleko a že pokud budeme chtít uspět v nadstavbě, tak budeme muset podat zcela jiný výkon. A pokud se tak nestane, tak budeme odsouzeni hrát dalších 26 vzájemných zápasů s Bohemkou, což bude trest, který si zasloužíme.

FbŠ Bohemians B – FbC Panthers 3:6 (1:0, 0:2, 2:4) online