Dva hattricky a 100% Hrubá aneb snový start play-off

Den se dnem se sešel a po roce se do radlické haly na Praze 13 vrátilo opět play-off, které rozhoduje o vítězi 1. ligy žen a zároveň o možnosti si zahrát v extraligové baráži. V prvním zápase vyřazovací části nemohly chybět ani tradiční střelkyně Krauskopfová a Lochmannová a nebýt ochořelé Sátrové, tak bychom bývali byli v plné zbroji. Do branky se postavila Andrea Hrubá, dvanáctá gólmanka základní části s úspěšností 83.72 %. Recept na výhru byl jasný.

DSC05654Hráčky nejenom dbaly na slova mladíka Jaromíra Jágra, ale také potvrdily papírové předpoklady. Zápas byl téměř od začátku v naší režii. To ihned po dvou minutách potvrdila velice produktivní dvojice Lochmannová-Slaná, když po jednoduchém průchodu Slané u mantinelu přišla přesná, byť jednoduchá, nahrávka právě na Lochmannovou, která se z mezikruží nemohla netrefit. Druhý gól, který přišel po dvou minutách, byl pro litvínovskou gólmanku trochu nešťastný. Po lehkém backhandu Krauskopfové se míček zlehounka mihnul kolem její nohy. První třetina byla zvládnutá téměř na jedničku, nebýt pár nepříjemných chyb na půlící čáře. Skvělá Andrea Hrubá však nepřesnosti svých spoluhráček s velkým sebevědomím zachraňovala. Naše hráčky již v první periodě neskórovaly a již to vypadalo, že moc gólů nepadne. Těžký to byl omyl.

Ve 4. minutě druhé třetiny se stalo něco, co s lehce ironickým posměškem uznal i zkušený matador Lukáš Jenšík. Kučerová lehce na půli nahrála na Rosmusovou, která poté doběhla až do rohu, a když nevěděla co s míčkem, tak z tupého úhlu nahodila na branku, a nešťastná hráčka Litvínova s číslem 14 si míček srazila do branky. Už snad jen souhra okolností způsobila, že ona hráčka se jmenuje Pechánková. Nabuzené hráčky pak tlačili na branku hostí a pokoušely se míček vsítit do prázdné svatyně, ale neúspěšně. Diváci vyburcovali halu a chtěli vytoužený gól. Vhozenou rukavici zvedla až Lochmannová, která těžkou lahůdkou vymetla pavučinky v pravém růžku branky. Podobný gól by jistě rád vstřelil i kapitán mužského áčka David Kolář – uvidíme, jestli se povede. Aby fanoušci nebyli ve druhé třetině smutní, že nepadl gól do prázdné branky, tak si téměř na samotném konci druhé periody zahrály naše hráčky bago a luxusní kombinaci po krosu Krauskopfové zakončila Slaná. Bohužel pro střihmistra, nadílka ještě neskončila.

DSC05625Téměř identickou akci diváci mohli vidět v 5. minutě poslední části, kdy Burdová nabídla míček Šmolcnopové, která se také nemohla z této pozice mýlit. O tři minuty později vstílila Krauskopfová po lehkém přiťuknutí z rohu. Dva góly jí bylo málo a tak v 55. minutě zkompletovala hattrick. Magická trojice se objevila i v jejich asistencích, kdy efektní nahrávkou vybídla svou parťačku Šarochovou. To by samozřejmě nebyla Kristýna Lochmannová, aby se nechala zahanbit. Po nahrávce Barákové opět vsítila přesně z mezikruží. Kosmetickou úpravu provedla ještě Baráková a dokončila trest pro dvojité vyloučení Litvínovských hráček.

První zápas play-off tak skončil krásným výsledkem 11:0. Určitě spokojená Hrubá se může usmívat nad bezchybnými statistikami, trenér Jenšík zase nad jistou výhrou a matchballem, který, jak doufáme, promění. Hráčkou utkání se stala i díky akci do zlaté helmy Lochmannová.

FbC Panthers – SK Bivojky Litvínov 11:0 (2:0, 3:0, 6:0) online