Představujeme SK Bivojky Litvínov!

V prvním kole play-off, tedy v osmifinále, se Panterky utkají s týmem SK Bivojky Litvínov. Tento tým ukončil základní část letošní sezóny se 17 body na 15. místě. Papírově by se tedy mohlo zdát, že půjde jen o formalitu, nesmíme však zapomenout na staré ale stále platné pravidlo, které si připomeneme slovy Jaromíra Jágra: „Play-off je úplně jiná soutěž, tam je úplně jedno, jestli máš 60 bodů nebo 8, hraje se na 2 vítězné a pak jsi buď postoupil, nebo ne.“

Pojďme si tým Bivojek blíže představit.

Litvínov působí v 1. lize žen již pěknou řádkuclubs_272_logo_large sezon, konkrétně od sezóny 2008/2009. Od této doby chyběl pouze jednou a to v ročníku 2009/2010, kdy na jednu sezónu sestoupil do 2. ligy. Nejúspěšnějším ročníkem byla hned následující sezóna 2010/2011, kdy Bivojky dokázaly získat úctyhodných 45 bodů do tabulky. Od té doby výkonnost mírně klesá, nicméně stále se jedná o bojovného a nepříjemného soupeře.

Díky postupu mužského týmu do Tipsport Superligy se podařilo sehnat finance a zrekonstruovat domácí stánek, který se nyní řadí mezi ty nejhezčí v celé republice.

V letošní sezóně se týmu příliš nedařilo a tak skončil se 17 body na chvostu tabulky. Ve vzájemném zápase hraném na půdě Litvínova dokázaly naše děvčata zvítězit poměrně s přehledem 11:2, když se bodově předvedlo především komando Krauskopfová – Šarochová.

Mezi Bivojkami vyčnívaly především Lucie Kopýtková s 33 kanadskými body (21+12), která se stala jak nejlepší střelkyní, tak nejlépe asistující hráčkou týmu, Lucie Kalinová s 21 kanadskými body (15+6) a Ivana Lamková s 18 body (9+9).

Brankářky se za letošní průměr moc pochválit nemohou, když Veronika Štěpánová dostala průměrně 6 gólů na zápas a Lucie Kadlecová dokonce téměř 9.

Zajímavostí je 30 trestných minut Terezy Urbáškové, což je pětinásobek trestných minut, které obdržela nejtrestanější Panterka (Eliška Nedvědová s 6 TM).

Na závěr přikládám grafické porovnání týmů, co se souhrnných statistik týče.

 

received_10207079899250140