Tradiční derby s Plzní rozhodla první třetina

IMGP2918 Naše děvčata spolu hrdě prolévají krev, pot a drahocenný plast. Jinak tomu nebylo ani při tradičním derby Panthers – Plzeň. Tyto zápasy patří mezi to nejlepší, co může první liga žen nabídnout, a oba týmy ho berou více než vážně nejenom pro to, že se pomalu připravují na nadcházející play-off, ale i kvůli jisté rivalitě mezi krajskými městy. Naše dámy se na zápas sešly v nejsilnější možné sestavě, což se v průběhu utkání ukázalo jako klíčové.

Rivalita byla vidět již od samého počátku zápasu, který začal spíše tvrdě než krásně. Kontaktní souboje provázené zvukovým doprovodem klapání holí jedné o druhou značily oboustrannou vůli a také chuť dovést zápas do vítězného konce. Přes poměrně vyrovnaný začátek se projevila naše převaha již v sedmé minutě, kdy po téměř ragbyové akci nekompromisní Lochmannové dopravila míček do branky Slaná. Následný souboj po buly na půlící čáře vyústil v smutnou tvář Rosmusové, která si šla odpočinout na trestnou lavici. Přesilová hra Plzně znamenala pouze „okresní“ tlak bez větších šancí ke srovnání. Akce Šarochové a Krauskopfové v probíhající dvanácté minutě byla i s trochou štěstí gólová a jak se později ukázalo, zápas této produktivní dvojici nadmíru vyšel. Plzeňští neporadivše si s naší převahou ještě přitvrdili již tak nepříjemnou hru. Ne všechny zákroky ale rozhodčí uznali jako čisté a tak jsme se dočkali i dvou přesilových her. V těch jsme naneštěstí neskórovali. Magickou sekundu před koncem upekly Krauskopfová s Šarochovou další akci, a tentokrát si pozici skórujícího vyměnily.

Náročná hra nepolevovala ani v polovině druhé, do které naopak vstoupily lépe hráčky Plzně. Poměrně pohlednou situaci zakončila Polívková. Těžký zápas jako přípravu na vyřazovací část si samozřejmě musely vyzkoušet obě naše gólmanky, a tak se přibližně v půlce zápasu vyměnily. Ke konci napjaté a výkonnostně vyrovnané třetiny skórovala ještě Krauskopfová a perioda tak skončila smírným stavem 1:1.

IMGP2920V poslední periodě atmosféra na hřišti ještě zhoustla. Místo florbalu byla k vidění hra tělo na tělo, která hráčky povzbudila nejenom do dalších fyzických potyček ale i k několika výměnám názorů. Nejedna hráčka se snažila pomocí telepatických schopností o výbuch nervového centra té druhé. Ke štěstí diváků, hráček a úklidové čety se to nepovedlo a hra mohla doběhnout do konce. Zodpovědná obrana držela hráčky Plzně na uzdě dalších sedm minut. Za lepší konec ale opět vzaly protihráčky. Volkmannová po nahrávce Sukové prostřelila Hrubou, aby měly naše gólmanky příjemně symetricky po jednom gólu. Gól naděje to ale pro naše oponentky vskutku nebyl. Po inkasovaném gólu se iniciativa vrátila zpět k nám a využilo to znovu a opět smrtící duo Šarochová – Krauskopfová. Posledních 9 minut bylo spíš o osekávání distálních části holí i končetin. V 55. minutě dvojice rozhodčích podlehla námitkám plzeňské lavičky a po sérii osekávání na obou stranách byla vyloučena příliš aktivní Krauskopfová. Nepříjemnosti pokračovaly až k samotnému konci zápasu, kdy na posledních 27 sekund po fyzické i slovní výměně Polívková – Lochmannová byly obě hráčky vyloučeny.

Po čtvrteční první prohře mužů A tak s dnešním výkonem i výsledkem může být trenér Jenšík spokojen. Hráčky dle jeho slov předvedly zodpovědnou hru do obrany a nechyběla jim ani důležitá produktivita. V sezonně tedy Plzeň porazily v obou možných zápasech (8:4 první). Ženský A tým tak tuto sezonu prohrál jen jednou a to s Mladou Boleslaví, která oproti loňskému roku (jen 6 výher z 20 zápasů) posílila. Druhé místo náš však při retrospektivním pohledu nemusí mrzet, protože jsme krásnou bilanci z minulého roku (14 výher oproti 19) vylepšili.

Nezbývá nám nic jiného než poděkovat Vám za podporu v uplynulé základní části a těšíme se na vás v play-off, které začíná pro nás prvním zápasem již tuto sobotu (5.3.) proti Litvínovu.

FbC Panthers – FBŠ SLAVIA Plzeň 5:2 (3:0, 1:1, 1:1) online