Starší žáci B hráli až v dalekém Kostelci

Hodně brzký a dlouhý výlet měli na programu Starší žáci B, které čekal turnaj až v dalekém Kostelci nad Černými Lesy.

20160228 - Sb - Bohemians, Tatran, KladnoFbC Panthers B vs. FbŠ Bohemians Letňany
V předposlední únorový den jsme vyrazili odehrát turnaj do dalekého Kostelce (hala z nouze), kde jsme samozřejmě hráli hned první zápas v 9:00. Dorazili jsme ve velmi obměněné sestavě (většina chyběla kvůli jarním prázdninám), ale nakonec to nebylo tak zlé, neboť nás přijelo 12 + 1. Zápas jsme začali na jedničku a soupeře jsme chvílemi drtili naším tlakem, po dvou našich gólech jsme se ale samozřejmě ukolébali a soupeř trestal. Přesto jsme první půli vyhráli o jednu branku. Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu, ale tím kdo dotahoval na konci zápasu jsme byli my. Nesmířili jsme se s nerozhodným výsledkem a svým třetím gólem v zápase rozhodla zápas posila z áčka Přemysl Vávra.

FbC Panthers B vs. Tatran Střešovice C
Po podrobném zkoumání našeho nadcházejícího soupeře Tatranu, který ovládl zápas s Bohemkou, jsme odehráli zápas o první místo ve skupině. Začali jsme s velmi opatrným stylem, ale než jsem do něj opravdu zapadli, už jsme prohrávali o dva góly. Ale poté jsme se osmělili i my (soupeř nebyl tak kvalitní na balónku, jak jsme si mysleli) a začali jsme více napadat. A to přineslo skorokýžené ovoce, neboť jsme vstřelili jen jeden gól z hole Filipa Vopálenského. Ale opět se nám nedařilo v koncovce, což nás stálo zápas. Na konci zápasu soupeř pečetil výhru do odkryté branky.

FbC Panthers B vs. FbC Kanonýři Kladno B

V Kostelci jsme strávili nakonec celý den, který jsme vyplnili prohlídkou města z oken cukrárny (ještě jednou děkujeme, paní Vávrová!). V posledním zápase nás čekal velmi silný tým z Kladna. I když se dal čekat kvalitní zápas, opak byl pravdou a v podstatě není o čem psát (za zmínku stojí první dva góly novice Bursíka). Skóre se přelévalo ze strany na stranu. V jednom momentu už jsme prohrávali o dva góly, ale díky změnám v sestavě jsme vývoj otočili. Poté jsme se opět ukolébali a opět prohrávali. Nakonec jsme stihli vyrovnat a šlo se do nájezdů. V nich rozhodl kvalitní výběr trenéra, jenž na nájezdy poslal následující složení: Adam Kopal, Max Bursík, Přemysl Vávra. Byl to opravdu šťastný tah. Všichni jmenovaný svůj nájezd (i když se štěstím) proměnili, zatímco soupeř nedal hned první nájezd, a tak jsme nakonec vyrovnaný zápas vyhráli.
.
FbC Panthers B – Bohemians Letňany 5:4
FbC Panthers B – Tatran Střešovice C 2:4
FbC Panthers B – Kanonýři Kladno B 7:6sn (o 3. místo)