Muži D chtěli pojistit první místo, čtyři body jsou však ztrátou

12764451_10206159814623297_4166431764377380584_o Na oblíbené kluziště v Berouně přijelo mužské déčko s nemalým plánem pojistit s první místo tím, že si odvezou domů plných 6 bodů. V 9. minutě první třetiny však bylo skóre už 0:2 a hra byla vyrovnanější, než jsme původně předpokládali. Povel pro všechny borce byl poté nediskutabilně jasný, vyvarovat se nepříjemných a narůstajících, co se týče počtu, chyb, zbytečných vyloučení a začít konečně normálně střílet branky. Naštěstí tým ukázal v průběhu druhé i třetí třetiny své sily. Začali jsme soupeře přehrávat technicky a ten hrozil převážně nahazovanými balóny do brejků. I přes stále se množící nepřesnosti a další naše vyloučení jsme v 8. minutě 3. třetiny vedli již rozdílem dvou branek 6:4. Čekali jsme, že zápas dotáhneme do vítězného konce, že je soupeř zlomený a nenajde již síly na případný tlak. Někdy je lepší nečekat a konat. Bohužel i soupeř ukázal, že má jisté síly ještě v záloze a naše nedůsledná hra dozadu mu v konečném vyrovnání také víceméně pomohla. Celý zápas se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec si oba týmy odnesly po jednom bodu. Pro nás to ovšem znamenalo ztrátu a vědomí, že berounská mise nebude mít 100% úspěšnost, kterou bychom bývali potřebovali.

12779019_10206159805503069_5037464890601362306_oDruhý zápas měl naštěstí poklidnější a pro nás pozitivnější průběh než ranní zápas od hrůzostrašných 8 hodin. Soupeř už nebyl tak silově vybaven, neuplatňoval svoji agresivitu a i po technické stránce to byl jiný tým. Po první třetině jsme měli již solidní náskok tří branek. Naši kluci přestali konečně dělat zbytečné chyby, začali více kombinovat a i po jistých zaváháních jsme skóre postupně navyšovali. Na hřišti bylo vidět několik hezkých kombinací, rychle využitá přesilovka i nemoc zvána „na spasitele,“ kdy si Šáda zřejmě nedošel pro očkování a v poslední minutě dal tak soupeř prostor na estetické upravení skóre na 9:4.

Další zápasy nás čekají opět v Berouně a pak zřejmě veliké „finále na Radlicích“, kde se bude rozhodovat o míse/poháru. Měli jsme šanci se vyvarovat této možnosti, ale nebudeme-li ze zápasů odjíždět se 100% ziskem bodů, budeme rádi, když se nás finále na Radlicích bude vůbec týkat…

Sokol Benátky B – FbC Panthers D 6:6

FbC Panthers D – SK Lvi Praha Banko 9:4