Elévové A si poradili i s nemocí!

Po měsíční odmlce nás čekal domácí turnaj a opět bez stálého trenéra. Kamil pracuje na tom, aby se stal ředitelem (zeměkoule) a Andy zaslouženě odpočívala (jak jinak než aktivně) na horách. Logicky tedy zaskočil třetí v řadě, trenér přípravky a milovník záskoků, Jan Tůma.

20160227 - Ea - Bohemians, Black Angels, KladnoTurnaj byl pro nás trochu nešikovně nastražen na začátek jarních prázdnin, což nás ale nemohlo překvapit, jelikož naši kluci si to doma zařídili, že na hory (k babičce, do lázní, do džungle, prostě kam se jezdí na jarní prázdniny) pojedou až v neděli, protože je turnaj a jinak to prostě nejde. Jediným nepřítelem se tak tedy ukázala zranění a nemoci, i když ani ty, jak se ukázalo, nebyly nepřekonatelné (David Beneš se objevil na turnaji, ačkoliv byl omluven a na otázku trenéra jestli není náhodou nemocný bezelstně odvětil: ,,Maminka mi dala paralen a je to dobrý“). Navíc nás přišli doplnit dva hráči z přípravky, kteří si řekli o místo v sestavě elévů už v této sezóně.
Soupeři byli připraveni nám dát pořádně zabrat a my jsme museli předvést to nejlepší co v nás je. První zápas s Bohemkou se to podařilo beze zbytku. Kluci hráli pohledný kombinační florbal a soupeře nepouštěli skoro k ničemu. Dvěma góly a přihrávkou se blýskl Prokop Hlaváč, ze kterého nám roste pan florbalista a bráška bude mít co dělat, aby mu nepřerostl přes hlavu. V druhém zápase nás čekal obávaný soupeř černých andělů, kteří na nás opravdu vlétli a my jsme moc nevěděli, kde nám hlava stojí. Zápas to nebyl moc pěkný. Ani jedna strana nehrála florbal, ale spíš plácanou. Nicméně soupeř byl naprosto nekompromisní v zakončení a nemilosrdně trestal každou i sebemenší chybičku. Po první polovině bylo hotovo, když Dominik musel pětkrát vytahovat balonek ze své sítě. Naštěstí se kluci ze zápasu oklepali a poučili a proti Kladnu už opět bojovali jako praví Panteři a zaslouženě soupeře porazili.
Kluci jdou s každým turnajem nahoru (jak prohlásil jeden tatínek:“Vy s nimi na tom tréninku asi opravdu něco děláte“) a je na nich vidět obrovský zápal a chuť, což je to nejdůležitější. Je před námi samozřejmě mnoho práce (například kombinačně se nám moc nedaří, hrajeme hodně na sebe, v obraně často nevíme co dělat atp.) , ale také je nutné si uvědomit, že kluci mají ještě všechno před sebou a každý trénink se učí něčemu novému. Takže díky kluci, díky rodičům a užijte si jarních prázdnin.
FbC Panthers – Bohemians Praha 5:1
FbC Panthers – BLACK ANGELS 1:8
FbC Panthers – Kanonýři Kladno 3:2 (o 3. místo)