Zimní spánek v první třetině znamenal první prohru

IMGP2578Kvůli technickým problémům se muselo utkání 20. kola dohrávat ve čtvrtek 27. 2 na půdě Královských Vinohrad. V sestavě chyběl nejen Peter Köbl, který si vybral na poslední „domácí“ zápas základní části dovolenou, ale také třetí hráč klubového bodování Matěj Lubenský a týmový benjamínek Pokorný. Tyto borce postihla nemoc. Jejich nepřítomnost se podepsala téměř ihned v první třetině. Celá první perioda byla v režii soupeře. Byli více na balonu a točili naše hráče jak na pouťovém kolotoči. Zaostávali jsme jak v důrazu, tak bohužel i v herní vyspělosti a chytrosti. Nepředváděli jsme hru, na kterou jsme zvyklí a nedrželi se taktických pokynů trenéra. Zbytečné chyby v obraně a neklid na holích vyústil ve velmi špatnou třetinu, ve které jsme inkasovali tři góly a pouze 4× vystřelili na branku. Po důrazné domluvě od trenérů o přestávce jsme do druhé třetiny vstoupily o hodně lépe. Začali jsme nejen chytře hrát do obrany, ale i přidali na důrazu. Bohužel nám chyběla ta nejdůležitější věc, a to produktivita. Nechali jsme vyniknout gólmana protihráčů, který lapal šanci za šancí. Nepozměněný stav a zlepšená hra dávala stále šanci na obrat, který jsme několikrát v sezóně jíž předvedli.

Pokyny do poslední části zněli od trenéra jasně: “Otočit skóre a přidat více střelby.“ Až teprve v 55. minutě prosadil především gólový asistent Jaroslav Janoušek (13+17) po nešťastném vyražení Kempy. Radost z gólu naděje vydržela zhruba minutu a čtrnáct sekund. Z otočky totiž naše hráče vrátil do letargie Vlk. Trenér Jenšík si vzal time-out a po krátké domluvě jsme zkusili hru v šesti. Po několika sekundách po ztrátě balónu jsme jen zírali, jak hráč soupeře v klidu zamíří a trefí prázdnou branku. Ke konci třetiny ještě stačil snížit na 2:5 Kolář, aby se doma nemusel zpovídat, že odjel bez bodu.

To bylo bohužel vše. Naše mužské áčko sice už jednou ztratilo bod za výhru v prodloužení, ale poprvé v sezóně prohrálo. Tato prohra může kromě deprese přinést i užitečné zkušenosti do play-off, které nás již brzy čeká.

Za trenérský štáb Mužů A vzkazuje trenér Jenšík nejenom fanouškům, ale i hráčům, že už se to nestane!

Děkujeme za podporu a těšíme se na vás na dalších zápasech.

FbC Panthers – Sokol Královské Vinohrady B 2:5 (0:3, 0:0, 2:2) online