Junioři B vezou z náročného turnaje nesmírně cenný bod!

V brzkém ránu mrazivé soboty vyrazili Junioři B do Kunratic na pravděpodobně nejnáročnější turnaj v sezoně, když měli vyzvat nejprve suverénní a neporažený Chodov (první zápas 0:5) a poté drsné chasníky z Kladna (2:12), jejichž realizační tým byl svým počtem velmi podobný Superligovým výběrům.

20160227 - Jb - Chodov B, Kladno BFbC Panthers B vs. Florbal Chodov B

V prvním zápase vyzvali borci rezervu Chodova, kterou tvoří převážně prvoligoví dorostenci. Z prvního vzájemného duelu, který se hrál před Vánocemi právě v Kunraticích a který mladí Panteři prohráli v poměru 0:5 (na tyčky přibližně 6:0) si někteří pamatovali, že modrobílý výběr z „jižáku“ vlastně není tak neporazitelný a že se proti němu dá za příznivých okolností uhrát i celkem přijatelný výsledek (pro srovnání, například s Neveklovem má Chodov skóre 51:3 ze dvou zápasů). Před samotným utkáním proběhlo ještě slovní špičkování mezi trenérem soupeře Švecem a oporami Panthers Paučkem a Tomešem, neboť oba tyto nadějné talenty tento kouč několik sezon vedl buď právě v týmu Chodova, v případě kapitána Panterů pak v „kroužku keramiky a pracovních činností“ na Velké Ohradě.

Borci se slavnějšího jména soupeře vůbec nezalekli a od začátku svému protivníkovi k radosti trenérského benjamínka Pavla Turianského pořádně zatápěli pod kotlem. Atraktivní hra ze strany Panthers nakonec přinesla odměnu, když po několika minutách hry doběhl profesionální střelec Petr Vobecký nahození do rohu a jeho přihrávka na osamoceného Paučka k překvapení všech včetně černovlasé hvězdy domácích skončila za zmateným Kaněrou, který si podle všeho neposedný pas srazil nohou do branky. Euforie netrvala příliš dlouho, neboť si hráči Chodova uvědomili, že na nula vstřelených gólů se nedá vyhrát (pokud tedy nepočítáme zápas Panthers-Falcon (2:1), kde padnul jeden vlastní a druhý se snad ani nedá klasifikovat jako branka) a začali pro změnu tlačit oni. To vyústilo v nešťastnou vyrovnávací branku, při které si nahození jednoho z útočníků srazil do brány obránce Beran. I přes varování nakonec Chodov dokázal do konce třetiny otočit skóre ve svůj prospěch a do rohu se tak šlo za stavu 1:2 z pohledu domácích Panterů.

O pauze si hoši vyjasnili, jak že vlastně funguje situace 1 na 1 a že taktika „udělat a zabít“ funguje jen na papírově slabší soupeře, což názorně dokázal Petr „smajlík“ Lávička, který tento doplněk stačil během zbytku zápasu použít hned několikrát. Druhá třetina přinesla zlepšení směrem dozadu, kde se Chodovští před bránu Máčaly dostávali jen za cenu velké osobní oběti. V polovině zápasu přišlo vytoužené srovnání skóre, které zajistil po neskutečném zmatku před bránou modrobílích svou zidanovkou ve formě hrající dorostenec Šimon Baumruk. Zbytek třetiny se dál hrál ve velmi nadprůměrném tempu, ze kterého musel mít radost každý kromě pomalu brunátnějícího trenéra Švece.

Třetí třetina co se týče nasazení překonala obě již odehrané části a lze říct, že pro nezaujatého diváka (kterých dorazila necelá dvacítka, děkujeme rodičům a přítelkyním) se jednalo o pastvu pro oči – chvíli točil Chodov Pantery, o pár sekund později už to bylo naopak. Po třech a půl minutách hry přišel klíčový okamžik ze strany červeně oděných Panthers, kdy si Petr Škoda plnící úlohu libera naběhl do rohu pro odražený balonek a jeho přihrávka do předbrankového prostoru, kde číhali Pauček s Vobeckým, přesně splňovala parametry nindža gólu a jeden z dezorientovaných obránců si díky tomu srazil míček do vlastní branky! Podruhé v zápase tak borci z radlické nafukovačky šli do vedení a hostující kouč Švec začínal připomínat samce chameleona, protože z navztekané rudé barvy začal jeho obličej pomalu přecházet do barvy zelené a ke konci desetiminutovky byl prý vidět i výraz namodralý. V tu chvíli chodovští přepli na o několik stupňů vyšší rychlost a snad poprvé za celý zápas tlačili naše chlapce několik minut v kuse. Jejich šance ale končily na perfektní obraně a pokud už náhodou jeden ze zbloudilých dorostenců proběhl až před bránu, ztroskotal na v životní formě chytajícím Marku Máčalovi, který si vybral manu na několik let dopředu a měl nadpoloviční podíl na konečném výsledku. Za povšimnutí stojí zejména dvě akce, při nichž nejprve vyřešil situaci dva na nikoho úžasným přesunem od jedné tyčky k druhé během několika nanosekund a následně nohou zabránil radosti útočníka Chodova a při druhé se po vzoru Dominika Haška natáhl na brankové čáře a konci prstů vyškrábl gólový pokus soupeře! Už už to vypadalo, že si desetičlenná výprava gentlemanů v oblecích připíše velké vítězství proti týmu, který dosud neztratil ani bod a jeho skóre před sobotou bylo v úctyhodném poměru 215:23, dvě a půl minuty před koncem ale soupeř dokázal využít snad jediné zaváhání obrany Panterů a z dorážky srovnal na 3:3. V posledních minutách měli ještě na holi vítězství Šimůnek s Paučkem, ani jeden ale nezamířili přesně a po konečném hvizdu mohly začít velké oslavy mimořádně cenného bodu!

Pauzu mezi zápasy většina borců využila ke sledování zajímavého derby mezi Vosami a Olympem, od kterých se mohli lecčemu přiučit a divákům nabídli i pestrý komentář jednotlivých akcí.

FbC Panthers B vs. Kanonýři Kladno B

20160227 - Jb - Chodov B, Kladno B (2)Druhý zápas proti neméně silné rezervě Kladna (které přijela podporovat zhruba polovina města), složené také z dorostenců (v mančaftu Chodova se nacházel jeden junior, v tom kladenském už žádný), Panteři vůbec nechytili začátek utkání a po necelých pěti minutách už si mohli drbat hlavu, neboť na tabuli svítilo skóre 0:2. Středočeši přehrávali naše chlapce ve všem od důrazu (ve kterém to ale nebylo až tak znát, byť například zákrok na Berana zasloužil mnohem větší potrestání než standartní situaci z půlky) po techniku, naštěstí se ale v první části už neprosadili a stav 0:2 stále nebyl beznadějný.

Co Kladno nevyužilo v první části, potrestalo v části druhé a dál si dělalo z našich borců kužely pro svoje kličky a finty. Postupem času se i Panteři dostávali do šancí, tu největší promarnil Baumruk, který vypíchl míček poslednímu obránci a zleva se řítil úplně sám na Lämleina, celou akci ale zabil neúspěšnou kličkou do backhandu. V polovině třetiny pak přišel faul Pálka, po kterém následoval sporný nájezd, v souboji Plášek-Máčala byl ale naštěstí pro Pantery úspěšnější jejich brankář, který vytěsnil pokus nájezdového exekutora nohou mimo branku. I přesto ale po druhé periodě hlásila světelná tabule nelichotivý výsledek 0:5 a trenér Turianský začínal pomalu chytat do obličeje barvu trenéra Švece z minulého zápasu.

Třetí třetina už přinesla spíše než boj na hřišti zápas v tom, kdo se bude hádat s rozhodčím více. Po hodně sporném dvojnásobném vyloučení hráčů Kladna, kteří nedovoleně atakovali Baumruka (ten ze souboje odešel „na Ptáčníka“, tedy velmi rychlým krokem, s pocitem viny v duši a s úsměvem na tváři, neohlížeje se na vybuchujícího protihráče, který ho chce zastřelit), byli v průběžném vedení kladenští trenéři, jejich nadvláda v této soutěži ale netrvala příliš dlouho. Na hřišti se totiž začalo až nesmyslně přitvrzovat a rozohněného Paučka musel trenér Turianský na chvíli posadit, aby na hřišti neudělal nějakou hloupost a nenechal se zbytečně vyloučit (recidivista Šimůnek se podobnému osudu vyhnul). Dvouminutovou přesilovku 5 na 3 borci nevyužili, naopak pošesté inkasovali a začínalo to vypadat, že se nakonec nedočkají ani čestného snížení. Florbalový bůh ale přání Panthers vyslyšel a v situaci 2 na 2 přihrál Pauček přes šířku hřiště osamocenému Petru Škodovi, který výstavní ranou o tyč korigoval na 1:7. O deset sekund později mohlo být ještě veseleji, když po faulu na svojí osobu jel Škoda i nájezd, v pozici před odkrytou brankou s brankářem ležícím na všech čtyřech se ale spojnice ukázala jako příliš lákavý cíl a metu dvou gólů za střídání tak posila z dorosteneckého A-týmu tentokrát nepokořila. Závěr zápasu přinesl ještě jeden nájezd ve prospěch Kladna, tentokrát byl ale Plášek neomylný a svojí bujarou oslavou vrátil Máčalovi tu jeho ze druhé třetiny. V posledních sekundách ještě přišla kulturní vložka právě gólmana Máčaly, který na sekání jednoho z protihráčů reagoval tvrdou, byť slušnou a vtipnou poznámkou (která se v jistých částech podobala oblíbenému „hlavně nebreč!“), který si tuto narážku na své pohlaví nenechal líbit a opoře Panthers to vrátil i s vulgarismy, za což byl proti své vůli velmi důrazně pokárán od rozhodčího.

Konečný stav zápasu je tedy 1:7, přesto se chlapci za svůj výkon především v prvním zápase rozhodně nemusí stydět (možná se jednalo o jejich vůbec nejlepší výkon v sezoně) a z předem ztraceného turnaje tak vezou velmi cenný bod, v porovnání se silou soupeře i obstojné skóre 4:10 a v případě Petra Lávičky i zbytek kebabu z restaurace v Ječné. Juniorskou ligu čeká měsíční pauza, po které se v nesmírně důležitém turnaji utkají s přímým konkurentem v boji o 5. místo, pražskou Slavií (první zápas 3:5), a budou si chtít napravit reputaci z duelu s Neveklovem (4:5), se kterým taktéž odehrají druhý zápas v sezoně. Děkujeme divákům za podporu!

FbC Panthers B – Florbal Chodov B 3:3 (1:2, 1:0, 1:1)