Mladší žáci B splnili cíl a bez větších problémů udrželi koš

V brzkých ranních hodinách jsme jeli odehrát turnaj do dalekých Kunratic. Rozkaz zněl jasně – udržet koš.

20160221_Mlzi_B_KunraticeFbC Panthers B vs. Wizards DDM Praha 10 
V prvním zápase jsme k tomu udělali velký krok. Po první půli, když nepočítám klasický ospalý začátek, která byla z naší strany naprosto fenomenální (zřejmě za to může kvalitní zimní příprava, neboť se nám poslední dobou daří a zejména někteří hráči mají neuvěřitelnou fazónu) jsme vedli 5:0.  O půli jsme si řekli, že trochu zvolníme, podržíme balón. To se neukázalo jako efektivní, ale naštěstí soupeř nedával tolik gólů jako my a tak jsme výsledek udrželi na konečném stavu 7:2

FbC Panthers B vs. Sokol Rudná B
O pauze se naší fazóně divil i trenér Chodova, který tvrdil, že jsme museli někde nakoupit snajpry. Že snajpry skutečně máme jsme mu chtěli dokázat i ve druhém zápase, bohužel se nám to ale vůbec nepovedlo. Nedařila se nám rozehrávka, balónky nám odskakovaly tam, kam neměly a celkově vzato soupeř byl o chlup kvalitnější než my. Nicméně jsme závěr zdramatizovali, neboť nám k postupu do finále stačila remíza. Ze závěrečného tlaku jsme ale gól nevytěžili a prohráli o jeden gól. Nutno říct, že většina obdržených branek padla po našich chybách a nebýt nich, mohli jsme pomýšlet na úspěch.
FbC Panthers B vs. FbŠ Bohemians
Poslední utkání hracího dne na nás čekal tým Bohemians, který měl v základu 8 holek, hrát poslední zápas o 3. místo ale kluky příliš nenadchlo. Střelecky úspěšnější jsme byli na začátku my, kdy se krasně uvolnil Max a otevřel tak skóre utkání, na což pak navázal samostatným nájezdem, se kterým naložil jako dokonalý mazák. V našich hlavách v tu chvíli asi probíhaly oslavy 3. místa, protože to, co nastalo potom, si nedokážu jinak vysvětlit. Bylo to místy až neuvěřitelné – chyba za chybou, všude jsme byli později, špatná komunikace – to všechno vedlo k obratu soupeře, který potrestal snad každou naší chybu. I přes nelichotivé skóre jsme se ale snažili bojovat a dokazovali jsme sami sobě, že to jde a funguje když Max dovršil svůj hattrick, z naší strany to bylo vše. Pokud se nám povedlo si vytvořit střeleckou pozici, šanci, která už slibovala gól, tak jsme selhali v koncovce. Cílem turnaje bylo udržet se a bojovat o tuto skupinu, a to jsme splnili – budeme bojovat dál!

FbC Panthers B – Wizards DDM P-10 B  7:2
FbC Panthers B – Sokol Rudná B   4:5
FbC Panthers B – FbŠ Bohemians 3:6