Drama, naděje, gólový přísun, loučení

IMG-20160221-WA0003FbC Panthers B – TJ Sokol Kr. Vinohrady B 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)

Od úvodního buly bylo jasné, že půjde o těžké utkání, kde pevná morálka a srdíčko budou tenkou hranicí mezi výhrou či potupnou prohrou. První třetina byla ve znamení vyrovnaného florbalu s chybami na obou stranách, které ovšem ani jeden tým nedokázal proměnit v kýžený vedoucí gól.

O přestávce se zdálo, že jsou holky překvapené, že to jde, že se nemusí bát velkého debaklu a že mají naopak šanci se dostat do vedení a zatlačit na soupeře. Ve druhé třetině to byly nakonec naše děvčata, která šla do vedení, zásluhou Natálie Vesecké. Bohužel Vinohradům se do konce třetiny podařilo vyrovnat a stav po jednom gólu na obou stranách zůstal do konce třetiny nepozměněn. Poté, jakým způsobem probíhala druhá třetina, snad i ti největší pesimisté museli věřit ve vítězný konec zápasu pro naše borkyně.

Tempo ani ve třetí třetině nepolevovalo a vinohradské útoky se dále tříštily o naši zataženou a organizovanou obranu. Opět jsme to byly my, co dokázaly vstřelit gól a ujmout se vedení. V tomto případě Lucka vymetla šibenici, sice pololobíkem, ale efektivně. Díky i Anetě, která příkladně clonila gólmance. Vinohrady byly tedy tým, který musel dotahovat, chtěl-li si ze zápasu odnést alespoň remízu. V 9. minutě se to bohužel holkám z Vinohrad nakonec podařilo a výborně chytající Maruška tak lovila balónek podruhé z branky. Někdo možná čekal, že se zápas bude dohrávat již v poklidu a že se oba týmy spokojí s remízou. Nasazení však ještě vzrostlo a minutu před koncem hráčky z Vinohrad netrefily dvakrát zcela odkrytou Maruščinu branku. Výhru měla na hokejce i Šusty, která společně s Koštětem utekly obraně soupeře a šly do přečíslení. Ani tato šance, 5 vteřin před koncem zápasu, však neskončila gólem a tak zápas skutečně skončil zaslouženou remízou, i když zápas mohl skončit 10:2 nebo 2:10, podle toho, který tým by proměnil více šancí, kterých bylo na obou stranách opravdu požehnaně.

Remíza zajistila Vinohradům již jisté postupové místo a nám naději a možnost, že stále můžeme bojovat o druhé postupové místo.

FbC Panthers B – FBC Pitbulls Kolín 11:0 (4:0, 2:0, 5:0)

Druhý zápas sliboval větší převahu z naší strany, a když se člověk podíval na některé hráčky Kolína, bylo více jak zřejmé, že mají za sebou divoký večerní výkon v restauračním zařízení. Ani tato skutečnost nám však nezabránila probrat taktiku „vše na Renču Jandovou“, jelikož byl tento zápas jejím posledním, před jejím odletem za kanál, do země teplých vyšeptaných piv a neodhadnutelné kuchyně – snad mimo světoznámé a proslulé snídaně.

Naše zkušenost a dravost se začaly projevovat a skóre rostlo pouze v náš prospěch. Ale ta Renča, stále nic a nic, a s nezapomenutelným rozloučením na hřišti to nevypadalo dobře. Naštěstí 5. minuta ve druhé třetině však tyto mraky rozfoukala a mohli jsme slavit gól naší Jandice. Ve třetí třetině se důrazně Simča protlačila před soupeřku, která ji před bránou neomaleně srazila k zemi, a byl nařízen nájezd. No a hádejte, kdo byl nominován….ááááááno – Jandice. Upřímně se jí tedy vůbec nechtělo a až za povzbuzování celého týmu a „tisíce diváků“ se postavila této výzvě.

Nájezd začala velmi v poklidu a pomalými krůčky se blížila k bráně gólmanky. Postupně se přesunovala na levou stranu a hledala si místo, kam umístí svou pekelnou dělovku. Velký nápřah byl znamením tvrdé střely, což gólmanku trochu rozhodilo, ale Jandice využila své rychlosti, před gólmankou se rychle přesunula na pravou stranu a už bezmocně ležící gólmanku překonala svým backhandem. Nekonečná radost opět naplnila celou halu.

Bohužel to bylo ze strany Renči, pro tento zápas, vše a nemohli jsme se tak rozloučit hattrickem. O ten se ovšem postarala, poprvé ve své kariéře, Simča. Statisticky je hezké i to, že si z tohoto zápasu odnesla každá hráčka alespoň po jednom bodu a na konečném skóre 11:0 se tak podílela každá hokejka. Marušku může hřát u srdíčka čisté konto, Martina to, že Béčko snad poprvé vyhrálo větším gólovým rozdílem než Áčko.
Takový příděl a před-rozloučení se muselo pochopitelně řádně zapít a končilo se v odpoledních hodinách.
Opět si dovolím připomenout, že možnost postupu zde je a je jen na nás, jak se k tomu postavíme.