Dlouhá cesta, kouzelné jedničky a další výhra pro Ženy

HraniceNa předposlední zápas základní hrací části jsme se museli vydat nejdále za celou sezónu, a to až k samým hranicím naší republiky. Většina týmu se rozhodla pro romantickou vyjížďku vlakem, která zejména cestou zpátky příjemně ubíhala. V samotných Hranicích jsme se pak ještě rozhodli alespoň trochu poznat město a vyrazili jsme z nádraží do haly pěšky (nutno přiznat, že pár pohodlných se našlo a nechalo tak místní taxikáře vydělat nějaký ten dukát).

Soupeřky nás v hale přivítali docela mile a vůbec veškerá komunikace s nimi (ať už pořadateli, hráčkami, nebo trenéry) byla bezproblémová a příjemná. Od zápasu jsme moc nevěděli co čekat, jelikož jsme s nimi hráli naposledy před rokem a tak trenér musel hodně silně lovit v paměti. Zápas pak ukázal, že ještě má nějaké ty mozkové buňky a tak si dobře pamatoval, že Hranice nepatří mezi týmy, které by vzývaly B. B. (Boha Betonu). Navzdory papírovým předpokladům (Hranice jsou v tabulce předposlední) nás v první třetině čekal dobře hrající soupeř, který nám nedal žádný balon zadarmo a občas nás dokázal dostat pod nepříjemný tlak. Do patnácté minuty dokonce na tabuli svítilo skóre 1:1.

Největší slabinou soupeřek byla gólmanka, respektive hráčka z pole, která šla do brány. Bohužel jak to bývá u nás zvykem, za první třetinu jsme na ní skoro nevystřelili, jelikož jsme vždy hledali ještě lépe postavenou hráčku, což jako vždy ústilo ve střelu do hráčky, případně ještě lépe zavezením balonu do rohu. Každopádně v druhé třetině se holky rozhodly, že už toho bylo dost a začnou tedy alespoň trochu poslouchat trenéra a hlavně dávat ty góly. Soupeřky jsme smetli 6:0 a o zápase bylo rozhodnuto. Třetí třetinu už jsme hráli s vědomím toho, že nechceme dávat příliš gólů a ani mít příliš vyloučení, abychom stihli vlak. Vše se podařilo, jak mělo a my si tak odvážíme trochu nespravedlivou, ale přeci jen zaslouženou výhru 11:1.

Na závěr jen dovětkem – čtyři góly si připsala Eva Krauskopfová a také Kristýna Lochmannová, která nám tak významně pomohly k výhře. Zároveň moc děkujeme Marušce Topolové, která zaskočila za absentující gólmanky a jak to u ní bývá zvykem, zachytala skvěle.

FBŠ Teiwaz Hranice – FbC Panthers 1:11 (1:3, 0:6, 0:2) online