„Pohodlná“ jízda Dorostenců A

Dorostenci vycestovali k dalším dvěma utkáním do nedalekého Králova Dvora. V prvním utkání jsme nastoupili proti Vosám Praha, které do zápasu nastoupily v počtu 7+1, což předznamenalo nadcházející debakl. Kluci do utkání vlétli ideálně a rozhodli již v první třetině. Projevila se klasická „Panteří“ nemoc a slova chvály ze strany trenérů v přestávkovém programu měla přesně opačný efekt, než míti měla. Kluci začali zahazovat nemožné, gólovky jsme si připravovali v počtu 12077226_10206080639001315_2027903135_n2-3 na střídání, skóre však rostlo mnohem pomaleji. Nakonec se brankostroj zastavil za
stavu 16:2, ale je třeba si přiznat, že kdybychom proměnili alespoň 20% našich šancí, mohl soupeř odcházet s třicítkou v kapse.

Za zmínku stojí vychytaný nájezd, kdy překrásný zákrok bez použití jakékoli končetiny nebo jiné části těla předvedl Vojta Berný. (Bez obalu- soupeř vystřelil granát 17 metrů nad a 6,5 metrů vedle brány). Trenérské duo překvapilo také chování brankáře soupeře, který byl i přes 16 inkasovaných branek ve velmi dobré náladě a při přesilové hře soupeře dokonce zdatně sekundoval na polovině hřiště rozehrávajícím kamarádům. Při poslední akci zápasu se vydal bránit naše útočníky až k vlastní střídačce, čemuž se však nedá divit, vzhledem k tomu, jak kluci z Vos bránili.

Sečteno podtrženo- válec 16:2

Druhé utkání slibovalo větší drama, jelikož Sparta předvedla ve svém prvním zápase velmi disciplinovaný a kvalitní výkon. Utkání bylo celou dobu velmi vyrovnané, sice jsme drželi balón a tvořili hru, soupeř však velmi dobře bránil a hrozil z nebezpečných kontrů. Ve třetí třetině soupeř odskočil do vedení 5:4, které však okamžitě dorovnal ze středu střílející Marhefka, po perfektní kombinaci celé lajny. Když se stejná situace opakovala o pár minut znovu, vstřelil stejný hráč gól rozhodující. Soupeř se již na srovnání nezmohl a my přidali gól jistoty na konečných 7:5 pro nás.

I v tomto utkání dostal soupeř po velmi hezké kulturní vložce, za kterou by se nemusel stydět ani čerstvý absolvent DAMU, výhodu nájezdu, ale naložil s ní úplně totožně jako výše zmíněný exekutor. Komické na celé situaci byla zejména chvíle, kdy se vyvolený Sparťan blížil ke svatyni chytajícího Kobzy a snažil si dodat odvahu tak, že dvakrát udeřil do země. Kobza se nenechal rozhodit a oplatil mu stejnou mincí, což zapůsobilo skvěle, protože míček skončil po nepovedené střele někde u stropu.

Závěrem článku musíme vyzdvihnout naši hru v oslabení, jelikož soupeř se prakticky nedostal k balónku a naši kluci kombinovali po celé hrací ploše jako ostřílení matadoři. Zároveň do dorosteneckého týmu vítáme debutujícího Káju Petráka, který zahrál famózně, byť mu dnes nebylo gólově přáno.

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu!