Muži B napravili zaváhání

20160220 Mb Vosy a Sparta BDalší zápasy čekaly první mužskou rezervu opět v Kostelci nad Černými lesy a na programu byla obhajoba dvou přesvědčivých vítězství z úspěšného podzimu. Nejprve Vosy (první utkání jednoznačně 10:2), které disponují několika velmi šikovnými hráči a ráno navíc porazili vedoucí celek Black Angels B. Utkání jsme odehráli podle pokynů a po dlouhé době s velmi dobrým nasazením a přístupem všech hráčů jak ve hře dopředu, tak dozadu. Týmovým a hlavně disciplinovaným výkonem jsme dokráčeli ke třem bodům, ovšem nutno dodat, že nás zápas stál hodně sil a body to byly vydřené, ačkoliv výsledek vypadá přesvědčivěji, hlavní rozdíl byl v produktivitě, soupeř hodně šancí nevyužil a nám se naopak dařilo, což je situace, kterou dobře známe z té druhé strany, takže jsme si tentokrát zasloužili ochutnat tu druhou stranu.

Za zmínku stojí dva góly do prázdné brány soupeře, první od kapitána Prokeše do jejího vinglu, druhý pak od veterána Ecksteina, který ji nejprve trestuhodně minul, ale díky dobrému odrazu od zadního mantinelu uspěl napodruhé. Zajímavé taky je, že hned pět hráčů vytěžilo ze zápasu dva kanadské body a to včetně právě veterána Ecksteina a juniorů Vacenovského a Mudruňky, kteří výborně zaskočili za absentující kmenové hráče.

Druhý zápas a souboj s (S)partou z bývalého Sportcentra, kterou jsme porazili v prvním kole 5:1 byl taky velmi bojovný a místy zbytečně agresivní, oba týmy ale hráli více ze zabezpečené obrany a na gól se čekalo neuvěřitelných 25 hracích minut, kdy střelecké trápení prolomil Vojta Šafránek. Na poslední střídání ve druhé části pak naskočil místo Martina Ecksteina Martin Denk, což se pak zopakovalo ještě jednou na začátku třetí třetiny, a vstřelil náš druhý gól a naše sebevědomí rostlo a rostlo až narostlo moc a začali jsme dělat zbytečné chyby a hrát hloupě. V kombinaci s tím, že jsme nedali další šance, které jsme měli k dispozici, to samozřejmě znamenalo hazardování s výsledkem a to bylo, jak bývá zvykem, spravedlivě potrestáno, nejprve soupeř šťastně snížil v přesilovce a jeho následný nápor proměnil dvě a půl minuty před koncem jednou z mnoha svých dělovek kapitán soupeře Svoboda a zápas tak skončil spravedlivou, ale bohužel vzhledem k vývoji pro nás zbytečnou remízou.

FBK Vosy Praha – FbC Panthers B 4:8 (1:1, 1:4, 2:3)

FbC Panthers B – AC Sparta Praha B 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)