Vítězná série Juniorů A nebere konce, své soupeře přehráli jak herně, tak i chováním!

Předvalentýnská sobota přinesla další pokračování juniorské ligy. Panteři tentokráte zamířili do Kobylis, kam je přijelo podpořit fanouškovské jádro a výjezdní zasedání měl také nově zřízený klub manželek (žádosti o přijetí směřujte na mladou paní Vacenovskou). Soupeři slibovali atraktivní podívanou, což se bohužel naplnilo jen z části.

20160213 - Juniori AFbC Panthers vs. T.B.C Králův Dvůr

Souboj prvního proti druhému, a ač je bodový rozdíl již mírně řečeno značný, souboje s Královákem jsou pro kluky důležité, protože je to objektivně řečeno jejich jediná reálná prověrka. Před tímto zápasem byl stav vzájemných zápasů pro tuto sezonu 2:0 v náš prospěch, což chtěl soupeř tentokráte změnit. Utkání pohledné, dynamické, tvrdé, zkrátka souboj nejlepších týmů v tabulce. Bylo to drama až do konce, ale zásluhou Ondry Trnky, který zametl luxusní přihrávku Tomáše Marhefky, který na zápas dorazil ještě v lyžákách a s hůlkama v ruce, a Vašíka Mudruňky, který tentokráte precizně vyplnil zápis a také pravé horní víko soupeřovy brány, jsme dokázali zvítězit nejtěsnějším možným rozdílem. Soupeři jsme tak v tabulce doufejme už definitivně utekli a první místo jsme potvrdili.

Před druhým zápasem vyrazili trenéři a vybraní jedinci (losovalo se, protože zájem byl enormní a místa omezená) na oběd do přilehlé restaurace, kde jsme se podívali, jak se to dělat nemá, což nám názorně ukázali naši hokejisté. Díky tomuto jsme přišli o divadlo, které se na hale událo – napadení brankáře, zdvižený prostředníček směrem k rozhodčímu a červená karta varianty 3, toto jsme tak měli pouze zprostředkovaně. Tušili jsme, že zápas s Kobylisy bude pro rozhodcovskou dvojici těžkým oříškem.

FbC Panthers vs. TJ Sokol Kobylisy

O tomto utkání se toho mnoho napsat nedá, hrálo se totiž přibližně třetinu a půl, poté to byl spíše jenom boj a parodie na florbal. Zápas jsme s přehledem kontrolovali, ačkoli byl soupeř velmi houževnatý. Ve druhé třetině došlo k vyloučení trenéra hostů, který obdržel od rozhodčího za své chování červený kartónek a toto spustilo na hřišti naprosto nekontrolovatelný běs. Soupeře evidentně mnohem více než florbal zajímalo to, kde jak koho dohrát nebo seknout, což si naši kluci samozřejmě nenechali líbit. Výsledkem byly dvě skupinové diskuze přímo na hřišti, kde se potkaly celé stříkačky (krom trenéra Hrdličky, který již pykal za své hříchy). Utkání jsme vyhráli, nikdo se nezranil, ale podstatnější je, že se kluci chovali jako praví (ž)šampióni, nenechali se vyprovokovat a chtěli hrát florbal do poslední minuty. Za toto jim patří velký potlesk, protože soupeře přehráli nejen na hřišti, ale také svým chováním.

Děkujeme všem fanouškům za podporu!

Na závěr jen několika slovy k arbitrům. Když se pustí na hřiště 12 nahecovaných teenagerů a nedá se jim žádný řád, je jasné, že to nedopadne dobře. Objektivně řečeno červená karta byla pouze důsledkem toho, že rozhodčí zápas absolutně nezvládli. Více toto bolavé téma raději neotevírat, protože by to bylo na menší esej.

Proto tedy raději florbalu zdar a Panterům zvláště!

FbC Panthers – Králův Dvůr 2:1
FbC Panthers – Sokol Kobylisy 8:5