Mladší žákyně na Děkance stoprocentní

K dalšímu zápasu přijely naše Mladší žákyně na domácí půdu FbŠ Bohemians, tedy na halu Děkanka. Čekaly nás týmy, které moc dobře známe a s kterýma jsme hráli nervy drásající zápasy.

20160213 - Mladsi zakynePrvní zápas nás čekal soupeř z Florbalové akademie Mladá Boleslav – Dračice. Hned od začátku jsme nepodcenily žádný souboj a žádný míček pro nás nebyl ztracený. Holky výborně hrály na balonku, perfektně bránily a přidávaly gól za gólem, díky čemuž jsme zaslouženě vyhrály 10:4. Tento zápas zaznamenala Lucka Rétová úžasných 5 branek!

Hned po malé přestávce jsme nastoupily do zápasu proti SKV s trenérkami, které ještě hřála výhra z ženské extraligy proti Elite (3:1). Náš cíl byl jasný – tuto prohru jim vrátit i s úroky.  Náš sen se stal skutečností. Po neskutečných kombinacích střílely holky jednu branku za druhou a nedaly soupeřkám vůbec žádnou šanci s výsledkem cokoliv dělat. Nutno zmínit také nájezd Adélky Niederlové, která si s jeho exekucí poradila vskutku bravurně a brankářku soupeře proměnila ve statický kužel se zájmem sledující její kličky. Konečný výsledek – 9:4 pro naše mladé naděje.

Po delší pauze a skvělém obědu jsme nastoupily k zápasu s domácím týmem, tedy FbŠ Bohemians. Na holkách nebyla vidět vůbec žádná únava, ale spíše obrovská vůle dokázat, že právě my budeme v zápase týmem, který bude diktovat tempo a směr hry. Po vyrovnaném prvním poločase, kde nás podržela hlavně výborně chytající Míša Havránková, začaly klokanky zmatkovat a darovaly nám dvě přesilové hry, kde úřadovala trojice Rétová-Strnadová-Niederlová a z vyrovnaného skóre bylo rázem vedení 4:2! Holky se nenechaly ukolébat, dál kontrolovaly vývoj zápasu a navrch přidaly ještě dvě branky, kterými stanovily konečné skóre na 6:2 a mohly začít slavit!

Děkuji všem holkám za skvělý výkon a samozřejmě také přítomným rodičům za hlasitou podporu.

Elite Panthers – FA MB Dračice 10:4
Elite Panthers – Sokol Královské Vinohrady 9:4
Elite Panthers – FbŠ Bohemians 6:2