Junioři B v důležitých soubojích o první pětku urvali plný počet bodů!

Rezerva juniorů vyrazila do Berouna k sehrání 2 veledůležitých zápasů se sousedy v tabulce, pro který si vytyčila cíl v podobě 6-ti bodů.
20160213 - Juniori BFbC Panthers B vs. Floorball Club Falcon

První zápas proti Falconu se hrál ve velmi defenzivním duchu na obou stranách, čemuž také odpovídal i konečný výsledek. Jako první se do tabulky střelců zapsal navrátilec do sestavy Šimon Baumruk (mezi svými spoluhráči známý jako „ten, který je zraněný častěji než Rosický“), který vyslal „Bajerovku“ (pozn. redakce: vystřelte z půlky doprostřed branky) a nedal gólmanovi žádnou šanci zasáhnout. To běžela druhá půlka první třetiny a nikdo asi netušil, že je to v tomto zápase poslední náš gól, ovšem ještě ne ten vítězný. Ve druhé třetině hra pokračovala ve stejném duchu a i když jsme měli více ze hry, byl to soupeř, který využil jedno z mála našich zaváhání při střídání a srovnal na 1:1. Začátek poslední části byl jak přes kopírák předešlých čtyřiadvaceti minut, ovšem s přibývajícím časem to byl Falcon, kdo začínal mít více ze hry, což nemohlo mít za důsledek nic jiného, než vstřelení rozdílové branky necelé 2 minuty do konce zápasu. Proti všem předpokladům několika přítomných fanoušků v hale to však nebyl gól, který by přisoudil vítězství klukům z Brandýsa, ale neskutečný vlastenec modrobílých, kdy si jeden z obránců při rozehrávce standartky z vlastního rohu (!!!) špatně vypočítal trajektorii přihrávky a po odrazu míčku od nohy vlastního brankáře mohli Panteři (z nichž nejbližší stál přibližně 10 metrů od situace) začít překvapeně slavit (obzvlášt údiv dvojice Pauček – Vobecký byl jako vystřižený z filmové grotesky). Abychom dostáli své kvalitní pověsti, tak jsme opět darovali soupeři přesilovou hru za špatné střídání (Petr Vobecký se nestihl včas vzpamatovat ze svého údivu a v rámci udržení skóre se rozhodl doplnit druhou lajnu), kterou jsme ovšem nakonec zvládli na výbornou a k jednomu bodu za remízu, která by zápasu asi slušela více, jsme přidali další dva a vrátili jsme tak Falconu nepříjemnou porážku z prvního vzájemného utkání (1:3)!

FbC Panthers B vs. FbK Vosy Praha B

Druhý zápas proti rezervě Vos (první vzájemný zápas skončil 3:2 po dalekonosných pokusech Dryáka, Perlína a Paučka) začal pro naše barvy skvěle, když se po nahrávce Paučka prosadil obrozený střelec Tomeš. Po celý zbytek první třetiny jsme soupeře prakticky nepustili přes půlku a navázali jsme na velmi kvalitní výkon obrany z prvního zápasu. Nutno dodat, že kdyby si všichni naši útočníci nevybrali střeleckou impotenci zrovna na tuto sobotu, mohl být rozdíl před první přestávkou několikanásobně vyšší. Ve druhé části začaly Vosy bodat a několikrát zavařily naší, už ne tolik soustředěné obraně, a pár minut po konci pauzy také dokázaly srovnat. S bleskovou odpovědí přispěchal podruhé za den Baumruk, který se prosadil jak jinak než nahozením z půlky. Kluci se znovu nechali ukolébat jednobrankovým náskokem a po špatném rozebrání hráčů dokázaly Vosy podruhé v zápase srovnat krok. Naštěstí se naši obránci přeorientovali na taktiku „jak je důležité míti Baumruka“, který si tentokrát prohodil role s Reitmajerem (ten měl podíl úvodním gólu prvně jmenovaného) a tento nadějný dorostenec potřetí rozvlnil síťku (ne)střelou z půlky. Po puči v rohu, který proběhl ve druhé přestávce, nastoupili Panteři v užší sestavě s cílem udržet vývoj zápasu v jejich prospěch. Naštěstí Vosám po dvou odběhaných třetinách zcela došly síly a zbytek utkání „odchodily“, což vyústilo v branky Baumruka, Berana a na závěr alespoň částečně zachránil čest útočníkům svou brankou Novosad.

Velkou pochvalu zaslouží i brankář Máčala, který se evidentně dobře vyspal, předvedl v obou zápasech jeden z jeho nejlepších výkonů v kariéře a podržel tak svůj tým.

FbC Panthers B – Floorball Club Falcon 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) B: Baumruk
FbC Panthers B – Vosy Praha B 6:2 (1:0, 2:2, 3:0) B: 2x Baumruk, Tomeš, Reitmajer, Beran, Novosad