Starší žáci A na Jedenáctce i přes ospalý začátek úspěšní

Starší žáci A pod vedením trenérů Jenšíka a Janouška i přes problémy dokráčeli až k postupu!

20160206 - Starsi zaci AV prvním zápase nás soupeř přehrál opravdu jen tím, že chtěl vítězství více. Náš výkon působil, jako kdyby nám to bylo jedno. Nebyla vidět žádná týmovost a od toho související týmová spolupráce. Vše jsme hráli individuálně s pomalým zpracováním míčku na hůl. Dál jsme se nedostali, protože nám soupeř bral okamžitě míček z čepele. Soupeř byl k poražení, ale to by kluci museli toužit více po výhře. 

Hned po prvním zápase jsme společně s trenérem Jenčou s kluky promluvili. Debata byla docela jasná. Hledaly se příčiny, proč jsme prohráli a neměli jsme ani šanci soupeře potrápit. Padaly názory „jsme pomalí“ atd… My s Jenčou tvrdili, že nám chybí hravost, kreativita a lepší střelba. Do druhého zápasu jsme šli jako outsideři, ale tým, který jsme viděli první zápas, už jsme naštěstí neviděli po zbytek turnaje. Těžko říct, kde se to v nás vzalo, jestli pomohla promluva a zamyšlení jednotlivých hráčů nad jejich momentálním florbalovým projevem, nebo překopání jednotlivých lajn. Každopádně jsme vedli díky našemu super přesvědčivému výkonu 6:3 a potřebovali jsme dát ještě jeden gól, abychom mohli polemizovat nad účastí ve finále. Zbývalo cca půl minuty do konce utkání, rozhodli jsme se odvolat brankáře a nádhernou spoluprací bratrů Petrákových po krosové přihrávce jsme našeho cíle docílili a vstřelili branku. 

Jelikož jsme měli stejně bodů a stejné skóre jako Athletics, muselo se házet mincí, která nás poslala do finále.

Do finále jsme chytili Orku. Zápas to byl vyrovnaný, nakonec jsme zaslouženě vyhráli a tím jsme se dostali opět do druhého koše.

Děkuji všem našim hráčům, že se včas probrali, i když za pět minut dvanáct, a turnaj vyhráli. Sice nás čeká ještě hodně práce, abychom byli zase o něco lepší a zápasy s papírově slabšími celky zvládali s větším klidem, ale to se časem poddá. My v sobě sílu máme, ale musíme ji probudit a zdokonalovat. O tom mě kluci mile přesvědčili!

.

FbC Panthers – Athletics Praha 0:3
FbC Panthers – Tatran Střešovice B 7:3
FbC Panthers – Orka Horní Počernice 5:4