Severský dvojboj dopadl pro Ženy na jedničku

Florbal Chomutov – FbC Panthers 7:8  (3:2, 3:4, 1:2) online

61ad8aa6-00ff-443f-802c-cfac7f7c72a7Sobotní výjezd do Chomutova, který se momentálně nachází na 6. příčce prvoligové tabulky, přinesl až nečekaně velké drama. Naše hráčky měly v oslabené sestavě při první konfrontaci s houževnatým soupeřem, co dělat.

Obtížný zápas po příjezdu předpověděly dřevěné parkety, které připomínají doby již minulé. Za lepší konec zápasu nejdříve zatahaly právě naše hráčky, když v páté minutě prostřelila gólmanku nově objevená ostrostřelkyně Klára Šarochová po velmi efektní kombinaci s Janou Rosmusovou. Vedení ale netrvalo dlouho a během 19 sekund Chomutov zápas otočil. Usilovný tlak na branku domácí Lerchové nepřinášel kýžené ovoce, a to až do 17. minuty, kdy gól vstřelila Lýdie Baráková. Florbaloví mudrcové tvrdí: „nedáš, dostaneš“, ale v sobotu platilo pravidlo modifikované: „ dáš a dostaneš,“ a proto o minutu později Chomutov zvrátil vedení opět na svou stranu a zakončil třetinu ze svého pohledu v poměru 3:2.

1a34b6a7-0752-4f36-8925-f7e8d7801d9eDo druhé třetiny se zápas nijak nezměnil. Aktivita obou týmu nepolevovala a zápas byl stále velmi dramatický. Ve 25. minutě Iva Benešová po nahrávce Anežky Slané srovnala skóre, o dvě minuty později Jana Rosmusová pěkně prohnala Evu Krauskopfovou, která ještě stihla nahrát zpátky Janě, a ta bez problému vsítila další gól. Vzápětí na to Chomutov opět srovnal. O dalších 14 sekund později poslala Lenka Morová seveřanky znovu do vedení. Šarochová nezahálela a vstřelila druhý gól v zápase. Utkání na chvilku zvrátila na naší stranu po gólu prahnoucí Anežka Slaná. Většina gólu do naší branky padla po chybách a Chomutov všechny produktivně trestal. Nechybělo mnoho a na tabuli svítil výsledek 7:6, nebýt úžasného brankářského zákroku Kristýny Lochmannové, která na poslední chvíli odstřelila balonek, který se už už kutálel za překonanou brankářku. Kámen, který spadl ze srdce trenéra Jenšíka by patrně způsobil menší tsunami.

Do třetí třetiny celky nastoupily za vyrovnaného stavu 6:6. Zápas přidal ještě více na ostrosti, na rychlosti a nabízel mnoho šancí. Brankářky poctivě držely své týmy. Ve 46. minutě nás do vedení poslala Eva Krauskopfová úspěšné akci 2 na 1, když jí balónek naservírovala na zlatém podnose Slaná. V posledních minutách přicházely na naší straně velké zmatky v obraně. Jen se slušnou dávkou štěstí se stav znovu nevyrovnal. Na druhé straně naopak nasadila k trháku Krauskopfová po asistenci Šarochové. Chomutov se snažil utkání ještě zdramatizovat, na víc než na snížení to však nestačilo. Konečný stav utkání tedy 8:7. Pro diváky určitě pěkný a dramatický zápas, pro trenéra Lukáše Jenšíka dalších pár vlasů mínus.

SK Bivojky Litvínov – FbC Panthers 2:11  (1:6, 0:3, 1:2) online

12647204_1006901182686720_7304316447041935320_nDruhý, tedy nedělní, zápas s letos tápajícím Litvínovem se nesl v poněkud jiném, pro nás příjemnějším duchu. Další zápas se soupeřem, se kterým jsme se tuto sezónu ještě nepotkali, navíc v nově zrekonstruované aréně, která svou kvalitou velmi příjemně překvapila. Za zmínku stojí celkové sladění barev celého zázemí. Malé mínus udělujeme za obtížný přístup ke studené vodě, kterou bylo možné sehnat pouze v místním bufetu. Tolik k menší recenzi na novou halu a nyní k samotnému zápasu.

Tempo a směr utkání byl jasně od prvopočátku v naší režii. Litvínov navázal na svou herní a výsledkovou mizérii a Panterky měly zápas pevně ve svých rukou. Tvrdý diktát se projevil po 14 minutách, kdy na obrovském plátně svítil stav 0:6 z pohledu domácích. Utkání přitom nebylo v nikterak velkém tempu. Nulu v první třetině dokázala bohužel smáznout domácí Iva Lamková.

Druhá část byla velmi podobná, i když s menší produktivitou, která trápí naše ženy už delší dobu. Nejprve se prosadila nová posila Iva Benešová, která si u Panthers velmi rychle zvykla. Poté Jana Rosmusová připravila lahůdku pro Kláru Šarochovou, která bez problému trefila prázdnou branku. Do konce třetiny stihla zkompletovat svůj hattrick Eva Krauskopfová, poté co poslala obránkyni Litvínova na párek (převzato z online záznamu) a zvýšila skóre na 1:9.

12651077_1006900942686744_7772089542893719504_nI ve třetí části bylo stále k vidění plno pěkných akcí, které ale kvůli již zmiňované nízké produktivitě neskončily gólem. Nutno podotknout, že střelecky impotentní byl také Litvínov. Panterky si vyzkoušely také přesilovou hru po faulu na Novákovou, našeho vyhlášeného otloukánka, která se těžce zvedala po zákroku recidivistky Urbáškové. Přesilovka byla úspěšná, když se prosadila Slaná přesnou a tvrdou střelou od pravého mantinelu. Bivojky, pak na konci třetiny, už jen symbolicky snížily skóre na 2:11.

Ženy A se tak ze severského dvojboje vrátily s plnými šesti body. Stále tedy drží náskok pěti bodů před třetí Plzní a ztrácejí na Mladou Boleslav 2 body. Za zmínku stojí bodový přínos Evy Krauskopfové (5+2), Kláry Šarochové (4+2) a Anežky Slané (3+3). Ženy nyní mají dlouhých 14 dní zápasovou pauzu před dalším tripem, tentokráte až na Moravu, kde se utkají s místními Hranicemi. Děkujeme fanouškům a čtenářům za podporu a těšíme se na Vás na dalších zápasech.